Onko kepun Sipilä tyhmä?

sipulikos

Siis on.
Eli lapset plus muu suku omistaa ja sanoo ettei tiedä? Tosin Sipilä ei edes tiedä mikä on vakuutuskuori plus että miksi joku tollo osti sipilän vaarallisen kämpän, mutta sipilä tietää et kepu pettää aina. Peukku pustyssä että emme ainakaan............

12

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jakepuloisille

      Jos Sipilä kerää vaalirahoitajilleen lisää mammonaa?

    • hyväsipilä

      Ei Sipilä ole tyhmä, vaan asiaa ymmärtämättömät ja lukutaidottomat ihmiset ovat tyhmiä.
      Viitsivät vielä jauhaa asiasta viikkotolkulla, eivätkä ole ymmärtäneet yhtään mitään siitä, kuka sanoi mitäkin ja milloin.
      Valitettavaa vääristelyä näillä tolleroilla.

      • Hurmoshurmos

        Valehteleva lesta-veronkiertäjä . Maallinen historia vielä joskus tuomitsee yläkerran lisäksi!


    • suomiruokaboikotti

      Pitää muistaa että, keskustan kannattajista valtava joukko, ei pysty elättämään itseään omalla työllä. Sosiaaliset tuet passivoittaa ihmisiä. Jos tuki tulee vielä vuosittain, on selvää ettei sellainen kannusta, järkevöittämään ajatusmaailmaa sen enempää kuin, työtäänkään.

      Siksi tätä joukkoa on helppo jymäyttääkin. Kaikenlaiset terrafame kepuloinnit, lautapinot, ja valtio ei voi mennä konkurssiin, uppoavat tähän joukkooon ilman vastaväitteitä. Kunhan vaan vastikkeettomat tuet ilmestyvät tilille.

      Vastikkeettomuus onkin lestadiolaisjohtoisen populaation kantavia peruspilareita.

      Toki on aivan turhaa sosiaalisessa mediassa urputtaa.

      On toki hirvittävää että joku ihminen on valmis viemään leivän lasten suusta. Toisella kädellä täyttää omia ja serkkujensa taskuja.

      Onko sellainen taho kelvollinen pääministeriksi? Mielestäni ei.
      Kepuloitsijat yrittävät toki itsenäiseen ajattuluun kykeneviä soimata ymmärtämättömiksi. Sitä se tupajumi-illanvietoissa aivopesu saa aikaan.

      Ainoa keino saada keskusta kantamaan edes hitusen vastuuta on, suomalaiset lakkaavat ostamasta ylihinnoiteltua suomalaista ruokaa. Myykööt vain serkuilleen :)))

      Tosin tämä lahko tietty tekisi jonkun traktorimarssin sen jälkeen. Sehän on muiden vika kun keskustalaiset eivät osaa hoitaa työtään kannattavasti.

      Maaseutuviraston sijaan, myös tuet tulisi maksaa kelan tai sosiaalihuollon kautta. kelassahan on taas keskustataustainen tunari johdossa. Joten se olisi heille enemmän kuin oikein. Kyllä ne siellä keksii jonkun syyn miksi ei ole oikeutettu kuin, elättämään ylipalkattuja keskusta tunareija.

      Niin kauan kun keskustalaiset eivät halua kantaa vastuuta suomesta, ei suomalaisten pitäisi elättää keskustalaisiakaan.

      • hyväsipilä

        Nyt olet jo erehtynyt elättijoukostakin, eivät ne elätit ole kepulaisia, vaan ihan eri puolueiden kannattajia.
        Kepulaisethan tekevät työtä ja hankkivat hyvin...esim. Sipilä, kelan pääjohtaja, maajussit jne.
        Sossupummit löytyvät ihan muualta.
        Näitten maksamilla verorahoilla elätte, mussutatte ja räksytätte, kun lisää pitäisi vaan saada ja vielä ilman mitään vastiketta, voi-voi.


      • ettajuuvau
        hyväsipilä kirjoitti:

        Nyt olet jo erehtynyt elättijoukostakin, eivät ne elätit ole kepulaisia, vaan ihan eri puolueiden kannattajia.
        Kepulaisethan tekevät työtä ja hankkivat hyvin...esim. Sipilä, kelan pääjohtaja, maajussit jne.
        Sossupummit löytyvät ihan muualta.
        Näitten maksamilla verorahoilla elätte, mussutatte ja räksytätte, kun lisää pitäisi vaan saada ja vielä ilman mitään vastiketta, voi-voi.

        Kuule kepupelle.. Muut maksa kepuloisten elämän


    • Minusta ei tunnu ollenkaan ihmeelliselle. Minulla 10 serkkua, en tiedä edes mitä tekevät työkseen, puhumattakaan mitä omistavat tai mihin sijoittaneet. En itse asiassa tiedä edes puolison sijoituksista vai liekö niitä ollenkaan. Ihan yhtä pihalla olen omien lasteni sijoituksista tai omaisuuksista.
      Sipilällä lienee serkkuja mahdollisesti sata/satoja. Miten sitä voisi edes jonkun serkun hyväksi tehdä jotain ettei samalla jo pyllistäisi toiselle serkulle.
      Omia rahastojani hoitaa pankki ja totuuden nimissä en edes tiedä mitä omistan, se kai vaihtelee.

      • sipulikos

        Aivan, mutta tiedäthän mitä lapsesi tekee?


    • eiei

      Milloin esim. PUUTTUVASTA TYÖSTÄ saatu työttömyyskorvaus on muuttunut vastikkeettomaksi, eihän vaan tämän hallituksen aikana ??? Jos ei kerran Suomen valtio pysty työtä tarjoamaan ( 500 000) työtöntä, niin kyllähän siitä korvaus kuuluu ja tämä on kyllä vastikkeellinen, korvaus työttömyydestä. Älkää te höpöttäkö puuta heinää, vaikka haluattekin olla lauman mukana syyllistämässä esim työttömiä.

    • Jukka09876
    • Puhuttiin-paskaa

      Hallitukselle Vuoden viimeinen runo.
      Ne jotka kansalta varastaa,niitä piru rakastaa.

    • sipulikos

      "
      Sipilä tunnusti keskustan synnit
      Kepu pettää aina -fraasille on katetta, Juha Sipilä myöntää.

      OLLI WARIS, [email protected]"

      Ja kas Sipilä peukku pystyssä että emme ainakaan................

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      217
      1582
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      186
      1571
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      44
      1164
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      46
      858
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      730
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      721
    7. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      720
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      36
      691
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      20
      656
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      617
    Aihe