Esko Aho seurustelee naisen kanssa, joka oli hänen vaaliavustajansa. Asuu Helsingin Kruunuhaassa ja siellä Esko liikkuu erilaisiin vuorokaudenaikoihin esim. aamuseitsemältä. Samana päivänä kun Esko oli pressaanvaalitentissä tv:ssä hehkuttanut perhearvoja, käveli hän rakastajattarensa kanssa käsikynkkää porttikongissa vastaan. Eipä näytä yrittävän edes salailla suhdetta!
Esko ja Kirsti Aho eroavat!!
Annika
4031690
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Mun mielestä eskosta on aina haissut joksikin muuksi naamioitu oman edun tavoittelu, kaksinaamaisuus. Toi juttu saattaa hyvinkin pitää paikkansa.
Esko Aho, se on ihan laho, kuin myös Juhantalo!!
Tämä tieto vuodelta 2002 Esko Ahon avioerosta on minulle uusi. Eikö Esko ja Kirsti Aho pidä edelleen yhtä?
Ihan tuore juttu, hyvä!
Mites Kekkosen naisjutut?
Meneekö Esko nyt kestovärjäämään päälakensa?
Ja suoristaan jyrsijän etuhampaansa?
Esko ja Kirsti Aho ovat naimisissa vuodesta 1980. Katsoka vaikka Wikipediasta:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Esko_Aho
Wikipedialla ei ole sitä tietoa, että Ahot olisivat eronneet? Taidan uskoa enemmän Wikiin ;)
Ps. Vaikka tuo väite rakastajattarestakaan ei ole luotettava, niin syrjähypyt ei ole ainoa peruste arvostella ihmistä
Ei tullut sitten katsottua jutun vuosilukua?
Pöljä...
Tietääkseni nykyisin Esko Aho seurustelee Matti Vanhasen kanssa.
onko muna-masa toppi?
Esko tuli viimekesänsä(2016) kaupassa vastaan vaimonsa Kirstin kanssa!! Kauppa oli Vetelin S-Market !!
Eskon urheiluseura on Vetelin Kuivat.
Jaa, näit, vai?
Kuulin kylillä, että Nummisuutarin Esko on etonnut Kreetasta. Mutta pahus, eiväthän he edes olleet naimisissa. Koitan ottaa selvää asioista.
Näin ihan itse omilla silimillä !!
Masa sahaa tuppeen.
Eivät ole eroneet. Tieto.
Kymmenkunta vuotta sitten Esko heilasteli jo Tanjan kanssa Skattalla kotibileissä.
Sen takia lähtivät sinne "Harvadiin" - oli Kirstin tahto.
Ottaa välimatkaa ettei tulisi ero. Siis heille mutta Tanjallle kyllä.
Tanja taisi olla aika monen salap**o .
Parasta aikaa Aho tv3 aamutelkussa.Hyvä viimeisenä parhaana puhujana, siis ulos anniltaan, sormus sormassa.
Sormassa?
Kuka on Erkki Aho? Entinen pressako? Muistaakseni oli kyllä Ahti Saari eikä mikään Erkki
Mies joka juoksee karkuun totuutta jopa tuulikaappia myöten.Ei mitään luottamuasta ja myötätuntoa näille tyypeille.
💩😆💩
Lopettakaa paskanjauhanta Kirsti ja Esko Aho on kuulkaas edelleen yhdessä on ollu jo vaikka kuinka kauan.
Ei ne vielä oo eronnut-virallisesti. Taitaa kyllä asua eri paikkakunnilla.Ei paljon mies oo kotona ollut vaimonsa kanssa koskaan.Lapsia on kyllä käynyt tekemässä ja lähtenyt takaisin Hkiin tai ulkomaille.
Iljettävä mies joka suhteessa.
Kaksinaamainen tyyppi, joka ei ikinä toipunut, kun hävisi pressan vaalit. En yhtään epäile etteikö voisi olla suhde toiseen naiseen. Luihu tyyppi joka suhteessa.
Onko nyt sit eronneet
Eikö ihmisillä ole muuta tekemista kuin puhua paskaa ihmisistä. Turpa kiinni ja keskittytaan siihen omaan elämään. Voipi olla et oma ukko tai akka käy maksullisissa. Kannattas vähä seurata
Esko Aho on hieno mies. Äänestin Ahoa vuoden 2000 presidenttivaaleissa. Hyvä niin. Ei tarvitse kärsiä hirveää häpeää, että olisin äänestänyt Tarja Halosta. Vuoden 2006 vaaleissa äänestin Sauli Niinistöä. Tarja Halonen on Suomen historian ylivoimaisesti huonoin presidentti.
Ja ei todella ole..hän osasi hoitaa suhteita Venäjään mm., kun Stub hölmöili uuden vuoden puheissaan.Esko Aho oli joo..luihu tyyppi..ei muuta.
SivariJussi tai GraduLaura olisivat olleet kaikkein parhaimpia puolustusvoimain ylipäälliköksi. Harmi, ettei äänet riittäneet.
Höpö höpö juttuja Esko Aho on edelleen avioliitossa Kirsti sä kanssa. Lapsenlapsia on jo 7 kpl et ihan on iso perhe. Näillä palstoilla puhutaan ihan paskaa
Joo oisko syytä pitää turpansa kiinni jos ei tiedä asioista mitään.
Mitä ihmettä se teille kuuluu ? Jokaisella on oikeus tehdä omassa elämässään asioita joita ei teiltä arvoiset kirjoittajat tarvitse kysyä. Pitäkää vain huoli omista liitoistanne jos joku on teidät huolinut. Eipä ole ensimmäinen eikä viimeinen ero jos asiassa on perää.
Kirsi Ahon ei kannata hakea eroa kun tulee saamaan 50% leskeneläkkeen miehensä kuoltua vaikka Esko vähän seikkailee , ihminen on himokas eläin joka tarvitsee seksiä , poliitikot ja yrittäjät on aina matkoilla joten retkahduksia sattuu , kun sitä ei saa kotona
ja lähellä on kiimaisia naisia jotka pyrkivät päästä politiikon housuihin ja vaimoksi