0.4% kannattaa Soinia

Tutkimusten mukaan 4 % Persussuomalaisista kannattaa Soinia. 0.4% suomalaisista kannattaa Soinia. Miten Soini kehtaa olla puolueen puheenjohtaja.
692
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No ei ole todellakaan paljon.....

Äänestä

Ei kehtaa Soini ainakaan enää osallistua puolueen puheenjohtajavaaliin. On tällä hetkellä vähiten kannatusta nauttiva puheenjohtaja. Omat ovat jo hylänneet Soinin.

Äänestä

Järkyttävän huono kannatus Soinilla.

Äänestä

Olen päässyt onneni huippulle. Sanoisinko, että sosialismi on kohdallani toteutunut. Lääkärivaimon tulot takaavat piimän ja, jauhelihan ja nakit kotona, usein Saarioisten kermaperunoillakin. Ostipa tänä vuonna kerran sisäfilettäkin, kun tuli appivanhemmat kylään. Valtion Audi tai taksi vievät ilmaiseksi ja pääsee halutessa kotiruokaa paremmille safkoille, ja eritoten juomille.

Kaljaa kyllä täytyy kotona ollessa siemailla vähän salaa ettei akka motkota, sellaiset 12 purkkia päivässä, mutta eihän sitä tällaisessa virassa ole pakko koko ajan kotona olla. Eikä voi. Turhaan puhutaan mistään edullisista ministeriviinoista, niin kuin joku Jaakko Teppo. Ilmaista sen pitää olla tässä asemassa, ja sitähän tässä ministeriammatissa riittää.

Suihkussa käyn, kun akka pakottaa, mutta julkisuudessa yleensä riittää, kun tukkaan pistää jotain hiusöljytököttiä ja ja lakkaa. Kerran munasin itseni televiossa , kun muija ei lähtiessä huomauttanut, että päälle sattuivat vanhan rippipuvun vain puolisääreen ulottuvat housut. Annoin akalle rökitystä, kun ei huomauttanut.

On jännää käydä ulkomailla ja kehua, ketä merkkihenkilöitä on sattunut näkemään. Näkevät äänestäjätkin, ettei tässä ihan turhia miehiä olla.
Virkamiehet kirjoittavat ympäripyöreät puheet valmiksi, joten aivoja ei tarvitse rasittaa turhaan, voi keskittyä tärkeimpään, siis viikon totoriviin.

Meinasin jopa melkein alkaa opettelemaa ruotsiakin, kun munasin itseni vaalikeskustelussa , mutta jätin homman. kun en ymmärätänyt, onko kana en höna vai ett höns. Silloin tajusin, että voinhan käyttää tulkkiakin ulkomailla. Stubb on tyhmä mies, kun puhuu ulkomailla viittä kieltä, vaikka olisi tulkkejakin..

Puolue pistää rahaa kuukausittain valtion puoluetukivaroista mukavan summan omalle tukisäätiölle vanhuuden varalle. Varmuuden vuoksi valitsin säätiön hallitukseen pari yli 90-vuotiasta kohta kupsahtavaa ja loput osaavat pitää turpansa kiinni, jos meinaavat päästä vähääkään potin jaolle.

Pyrkikää tekin tähän äänestämällä meikäläisiä Peru$$uomalaisia. Takaan onnistumisen joka iikalle ainakin nyt ennen kunnallisvaaleja.

Äänestä
  • Heko-heko. Tämä kannattaa arkistoida!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pokkaaon kirjoitti:

Tutkimusten mukaan 4 % Persussuomalaisista kannattaa Soinia. 0.4% suomalaisista kannattaa Soinia. Miten Soini kehtaa olla puolueen puheenjohtaja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu