Mainostaa olevansa suomen uusin tilausajofirma ja että kalusto on myös uutta. No onhan se, tai kai se nyt rahoitusyhtiön enemmän on. Rekisteritiedot kertoo että EMS-564 Sprinter onkin Liikenne Rajalan omaisuutta eikä ketään haltijana? Sitten niiden Toyotabussissa on kiinni kilvet IJE-534 mutta tällä tunnuksella ei löydy lainkaan tietoja?
Muutenkin kummastuttaa kun hinnat järjestään 25-30% halvempia kuin muilla, miten mahdollista vai päättyykö konkkaan ennätysajassa. Klonkku muistuttaa omistajaa kummasti, mahtaako tuokin syödä raakaa kalaa että riittää rahat osamaksuihin?
Muutenkin kummastuttaa kun hinnat järjestään 25-30% halvempia kuin muilla, miten mahdollista vai päättyykö konkkaan ennätysajassa. Klonkku muistuttaa omistajaa kummasti, mahtaako tuokin syödä raakaa kalaa että riittää rahat osamaksuihin?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Onhan heillä myös uusi 50paikkainen irizar ja toinenkin sprinter.
Mistä muuten tiedät hintojen olevan järjeestään noinkin paljon halvempia?
kymmenkunta+ajoa+kilpailutettu+seuran+toimesta+nyt+loppuvuodesta+ja+kaikissa+niissä+koskelobus+antoi+25-30%+halvemman+tarjouksen+kuin+keskiarvo,+keskiarvoon+en+laskenut+kalleinta+mukaan.
Tuntematta+Koskelobusia+mitenkään,+voihan+auto+olla+Rajalalta+lainassa+tai
ovat+ostaneet+Rajalalta+ja+sopineet+maksujärjestelystä.
Rahoitusyhtiöt+ovat+sitä+varten,+että+rahoittavat+esim.+kalliita+tuotantohyödykkeitä.
Ei+niitä+monikaan+osta+säästöillään;+joku+voi+óttaa+pankista+lainaa+ja+elvistellä
että+omistaja+ja+haltija+on+sama+ja+kuvitella++maksaneensa+riihikuivalla.
HInnan+halpuus+otetaan+90%:sti+kuljettajan+palkasta+ja+eduista.
Hinnan halpuus otetaan kuskilta ja/tai yhteiskunnalta kun laiminlyödään verot yms. Sehän tuossa varmaan kummastuttaa kun tilausajotarjontaa on oikeasti liikaa ja hintoja polkemalla sitten markkinoilla keikkaa hommataan niin voipi olla konstikasta maksella tuhansien osamaksuja kuukausittain.
Se klonkku on Töölön Spar-kaupan entinen kauppias. Kai se teki Tölikässä sen verta massia taskuun että voi nyt elvistellä hetken, kumipyöräliikenteen ammattilaisen siis olemme saaneet markkinoille. Vuosi-pari niin rahat loppu. Se Toyota on oikein erikoiskilvillä, KOS-1 ja on koskelobusin oma. Onhan siellä se uusi Irizar myös ostettuna ja uusi Sprinter. Täysin idiootin hommaa ostella autoja ilman mitään ajosopimuksia esim kunnan koulukuljetus tai ELYn ostoliikenne. Jollain tilurilla ei paljon kultaa vuolla tänä päivänä.