Sähkötupakan nesteet

Tyhmäblo

Eli miten teen 100ml sähkötupakka nestettä oon yleensä tehny vaa 30ml mut haluisin tehdä 100ml ja oon iha gujal heelp mee pitäs saada tietää sillee milleinä luvut ja en käytä nikotiinia ja pg vg on samas putilos :D

6

3409

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ota 100 ml pullo. Kaada pullo lähes täyteen vg/pg seosta.
      Lisää pulloon makunestettä oman maun mukaan. Aluksi vaikka kymmenen tippaa ja lisää sitten tarpeen mukaan.

    • Infoo88888888888888888

      Tehdään tämä helpoksi.

      Osta nikotiinitonta 50% PG/VG pohjanestettä 100ml ja 3x 10ml makusiirappi pulloja, poista pohjanestepullosta n.20ml ja kaada 2 makusiirappipullojen sisältö sinne pohjanestepulloon. Ravista kunnolla n. minuutin, avaa korkki ja pistä pullo vaikka keittiön pöydälle puoleksi tunniksi, sulje korkki, pistä viikoksi kaappiin ja muista ravistaa joka päivä sen minuutin verran ja saat kunnon nesteen.

      Jos mielestäsi tarvitsee lisää makua, niin lisää makuainetta sellaiset 10-20 pisaraa kunnes miellyttää.

      Sekoitussuhde nikotiinittomassa nesteessä on lähes aina 80% pohjanestettä ja 20% makuainetta (80%/100ml = 0.8*100ml = 80ml ja 20%/100ml = 0.2*100ml = 20ml).

      Homma menee mutkikkaaksi vasta sitten, kun lisäät nikotiinia tai haluat eri pg/vg pitoisuuden.

    • mökölö

      Pelletouhuja tommoiset...

      • Pellelle

        Niin mitkä on pelletouhuja, se että säästää rahaa tekemällä itse lantringit vai ostamalla kalliita valmisnesteitä?
        Onko tupakointi järkevämpää?


    • arska1234

      Jos käytät makutiivistettä 10%:n suhteeella, niin 10ml makua siihen satasen pulloon ja loput sitä sun pg/vg litkua.
      Jos 20% suhteella, niin sit 20ml makua.. Helppoa jos tekee satasen pottuun ;)

    • Minä oon pikakypsyttänyt nesteet kuumentamalla avatun pullon kuumassa vedessä. Sitten korkki auki n. vuorokausi. Ravistus ennen ja jälkeen kuumentamisen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      96
      8489
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      44
      4177
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1936
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      37
      1468
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1450
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      34
      1179
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1150
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      877
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      852
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      817
    Aihe