Suomi koetaan ahdistavaksi
ahistaa
7105
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Nyt on kaikkien hallitsematonta haittamaahanmuuttoa vastustavien on noustava esiin. On kerrottava selkeästi, että tätä ei haluta.
Muslimimiesten ryntäys Suomeen on aiheuttanut paljon turvattomuutta.
Laittomien maassa olijoiden määrä lisääntyminen aiheuttaa turvattomuutta.
Se että laittomuutta suositaan myöntämällä verorahoja laittomien elättämiseen ja laittomuuden suosimiseen.
Tämä herättää ahdistusta. Eikö Suomessa enää tarvitse noudattaa lakia ja säännöksiä.
Kaikki laittomasti maassa olevien on poliisin toimesta poistettava maasta. Voiko enää luottaa Suomen poliisiin !
Jos olet veromaksaja, poliisiin et voi luottaa. Paitsi jos olet taparikollinen, voit olla varma ettei poliisi sinua juurikaan häiritse.
Persut ovat valjastaneet poliisin maantierosvoiksi keräämään rahaa "sakkojen" muodossa niiltä jotka vielä tyhmyyksissään tekevät töitä ja elättävät kaiken paskasakin kuten rikolliset, juopot, sosiaalipummit ja lierot poliitikot.
Kaikki puolueet vastustavat hallitsematonta maahanmuuttoa, joten hyvässä yhteisymmärryksessä tässä ollaan.
Yhteisymmärrys nyt ei enää ole pitkiin aikoihin riittänyt, jollei mamutuksen hyötyjiä lasketa.
Nyt tarvitaan järeämpiä toimia, vaan eipä niihin ole haluja.
Hymistelyllä ja salailuilla ei saada muuta tulosta kuin se, että voimme täälläkin odottaa näiden isiksien yllätyshyökkäyksiä.
Osuisipa näiden ihmiskaupasta hyötyjien joukkoihin tai edes yksilöön, se saattaisi jo saada vipinää aikaan.
Hyvä se on, kuten merkelin mamma lausahti, olla antamatta pelolle valtaa, kun ei se pelko itseä koske.
Se koskee vain niitä, joilta näiden ylläpito kiskotaan ja lupaa kysymättä.
Kuuluukin ahdistaa.
Persuretkut ovat pahojen henkien vallassa ja ovat Isä Timon siunauksella hölvänneet natsipaskalla koko Suomen. Persuilla ei ole mitään tekemistä esim. isänmaallisuuden kanssa. Veteraanitkaan eivät olleet natsihenkisiä öyhöttäjiä, kuten persut.
Ovatko perpanssit pyytäneet Jesseä jo kunnallisvaaliehdokkaaksi?
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005016366.html