JOULUKALA AHVENA ON PARAS KUHA FILEEN JÄLKEEN

Atlantin lohta ei vaivaa tällä hetkellä bakteeritaudit
vaan lukuisat virus ja loistaudit.
• Norjassa käytetään paljon loislääkkeitä lohitäin
hoitoon.
356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuha kalana on hyvää se viihtyy vielä puhtaassa vedessä, ei ole niin kuin häkki lohi mitä norja kasvattaa ja viljelee missä on kaikki myrkyt valmiina jos ei siitä sairastu niin
ihme on.

Äänestä

haha syö sinä vaan niitä pilkkimiäsi ahvenoita, pakkohan se onkin kun ainoa keino köyhällä saada jouluruokaa. Minä ainakin ostan ison lohen ja laitan suolaan, nam sitä kun kinkun kanssa aattona pistelen poskeen

Äänestä

4.800 kg kuhafilee on puhdasta kalaa ei ole puna väriä laitettu niin kuin loheen ,ilmankos lohensyöjillä on naamavärkit tulenpunaisia viikonlopun jälkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eimuruakaalohtaenää kirjoitti:

Atlantin lohta ei vaivaa tällä hetkellä bakteeritaudit
vaan lukuisat virus ja loistaudit.
• Norjassa käytetään paljon loislääkkeitä lohitäin
hoitoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu