Joulu muistoja.

Jouluaatto 1981 pidätettynä poliisilaitoksen putkassa.Joulupukki ei tullut käymään.
Jouluatto 1982 niin kovassa kännissä että sammuin kesken illan.
Jouluaatto 1983 Lapinlahden sairaalassa.Mielentilan tutkimus.
3129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mitä Lapinlahdella sanottiin?

Äänestä

Todettiinko sinut mielentilatutkimuksessa kajahtaneeksi?

Äänestä

Onko lähimuisti mennyt.
Ellei ole, niin haluaisin tietää, miten viime vuosien joulut ovat menneet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KampiViinaKalle kirjoitti:

Jouluaatto 1981 pidätettynä poliisilaitoksen putkassa.Joulupukki ei tullut käymään.
Jouluatto 1982 niin kovassa kännissä että sammuin kesken illan.
Jouluaatto 1983 Lapinlahden sairaalassa.Mielentilan tutkimus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu