Yrityslaina ilman vakuuksia

Onko sinulla likviditeetti ongelma? Tarvitsetko lyhyt aikaista rahaa tai lainaa vähän pidemmäksi aikaa?

Käy katsomassa http://Lainaaheti.net/Yrityslainat - siellä on parikin lainanantajaa, jotka voivat autta sinua.
192173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Hyvä linkki

Äänestä

ilman vakuuksia...tuo kai tarkoittaa että takaajat kuitenkin pitää olla josta seuraa ettei saa takaajia jos sanoo etteivät he ole vakuuttavia.

Äänestä
  • Kävin tsekkaamassa. Reaalivakuuksia ei tarvita. Ainakin joissain pitää olla henkilötakaus. Siellä on myös myyntilaskut rahaksi palveluita, joissa myyntisaamiset toimii vakuutena.

    Äänestä

Hohoijaa joku konsultti vetää 3000-5000 välistä kun lupaa lainan.. lainaa ei tipu ja kärsimys jatkuu. Älkää koskaa maksako ennakkoon mitään..

Äänestä
  • Ei kannata konsulttien kelkaan lähteä.

    Äänestä

Niinpä niin..

Äänestä

Kannattaa todella vertailla mistä tuon yrityslainan hakee. Palvelussa https://www.vertaayrityslainat.fi/ on esillä kaikki Suomen suosituimmat yrityslainat, joten kannattaa aloittaa vertailu sieltä.

Äänestä

Likvidalismi ei ole ongelma. Ottakaa yhteyttä sitraan rasistaatioksi.

Äänestä

Valitettavasti markkinalla ei ole yhtään lainanmyöntäjää, jolta saisi yrityslainan aina halvimmalla.
Yrittäjän täytyy jokaisella hakukerralla tehdä yrityslainavertailu, joka alkaa siitä että hän hakee yrityslainaa monelta lainalaitokselta.
Hakeminen on aina ilmaista, eivätkä lainapäätökset ja sähköpostiin tulleet tarjoukset maksa mitään ,eivätkä sido vielä yhtään mihinkään.
Hyvät ohjeet saat täältä https://www.borrow.fi/yrityslaina-vertailu/
Eli halvin yrityslaina löytyy kun tarjouksia on riittävästi. Tätä kutsutaan yrityslainojen kilpailuttamiseksi.
Lainahakemuksia saa helpoiten käyttämällä lainankilpailuttaja palveluja, jotka ovat maksuttomia ja hankkivat kukin jopa yli 20 lainatarjousta, joista halvin on helppo valita.
Lainatarjouksista yrittäjä tekee tärkeän havainnon: yrityslainojen tarjouksissa on suuria hintaeroja.

Äänestä

Yrityslainojen vertailu luonnollisesti kannattaa sikäli kun yrittäjällä riittää aikaa, energiaa ja osaamista. Vertailun haaste on kuitenkin osittain toimi-alan läpinäkymätön hinnoittelu (mm. piilokulut) sekä "vakuudeton" termin osaltaan harhaanjohtava käyttäminen. Entinen Ferratum Business on julkaissut aiheesta informaativisen artikkelin https://www.capitalbox.fi/blog/mita-vakuudeton-yrityslaina-oikeastaaan-tarkoittaa - aidosti aiheesta kiinnostuneiden kannattaa tutustua.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Lainaaheti kirjoitti:

Onko sinulla likviditeetti ongelma? Tarvitsetko lyhyt aikaista rahaa tai lainaa vähän pidemmäksi aikaa?

Käy katsomassa http://Lainaaheti.net/Yrityslainat - siellä on parikin lainanantajaa, jotka voivat autta sinua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu