Orpo oli niin tyhmä, etä päästi muslimit Suomeen. Nyt on tuomion aika. Orvon selitykset eivät enää kelpaa yhtään missään. Sotaistunnossa Orvon tekosista tuomio olisi pikateloitus ilman jatkokyselyjä. Niin umpitollo ja saastainen ihminen Orpo on Suomelle ollut. Isänmaata ei ilmaiseksi tuhota. Berliini kertoo, että Orvon ura politikassa on nyt tehty. Mitään älykästä tai vastuullista nykykokoomus ei ole osannut tehdä. Kaikki aloitukset ja arviot idioottimaisia ja Suomea tuhoavia.
Orpo oli sisäministeri
orvonura
22178
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
"Monikultturisuus on rikkaus", sanoi Alexander Stubb.
Sitä se todella on, mutta huonolla tavalla!
Orpo kommentoi Suomen turvapaikkakriisiä
https://www.youtube.com/watch?v=kFDYpOSVxIA&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn&index=212
Kyllä Orpon pitäisi reilusti paljastaa minkäläinen poliittinen manööveri käynnisti 30 000:nen siirtolaisen kuskaamisen Ruotsin kuningaskunnan läpi rautateitse Suomen rajalle, mukamas neuvottelematta Suomen poliittisen johdon kanssa. Sillä, joka kehtaa väittää, että asiasta ei neuvoteltu, ei ole kaikki inkkarit kanootissa. Ei me suomenkieliset sentään aivan idiootteja olla.
Maahantunkeutuja saivat kuljetukset läpi RUotsin ensin sikäläisellä SJ:llä ja heti perään saumattomasti suomalaisella VR:llä vain vaunuja piti vaihtaa sen takia kun raideleveys on Ruotsissa ja Suomessa eri
Orvon vaimo rikastui ihmiskaupalla.
Orpo kuuluu samaan kategoriaan kuin Merkelin mamma.
Orpon vaimo rikastuu edelleenkin ihmiskaupalla. Rouva väsää valituksia maasta poistumaan käsketyille matuille.
Sotatilanteessa vihollisen kanssa agitoijat teloitetaan välittömästi
Haaparannassa veti kättä lippaan mamuille, myös Soini ja Sipilä!
Olli Rehn, sehän oli joka halusi muslimit" SUOMEEN "
EU komissaaarin rupesi turkin muslimeille järjestämään viisumi vapautta koko eurooppaan ei siis yksin " SUOMEEN " Nyt se paska on on valittu " SUOMEN PANKKIIN "
Se on aina pahanteossa..
Isänmaan vihollinen se on pilasi koko Joulun. Että vielä piti se päivä nähdä ettei edes Joulurauhan julistus onnistu Suomessa ilman armeijan antamaa turvaa. Että silleen.
Armeijan kalustoa on ajettu toreille turvaamaan Suomen Joulua
Julkaistu: 24.12. 13:47
Poliisi turvasi järein keinoin joulurauhan julistuksen – tarkoitus estää ajoneuvojen pääsy väkijoukkoon: ”Seuraamme mitä maailmalla tapahtuu”
Liikenne Turun keskustassa Uudenmaankadulla katkaistiin tänä vuonna puolustusvoimien ajoneuvoyhdistelmällä.
Turvatoimet Turun joulurauhan julistuksessa olivat tänä vuonna aiempia tiukemmat, kerrotaan poliisista.
"Suomeen julistettiin tänään joulurauha perinteisin menoin Turun Vanhalla Suurtorilla. Joulurauhan julisti Brinkkalan talon parvekkeelta Turun kaupungin protokollapäällikkö Mika Akkanen puolilta päivin.
Turun keskustaan oli jälleen saapunut tuhansia ihmisiä seuraamaan vuosisatoja vanhaa perinnettä. Tänä vuonna tapahtuman turvatoimet olivat silminnähden tiukemmat, sillä osa kaduista oli suljettu järein keinoin ajamalla niiden tukkeeksi puolustusvoimien perävaunullisia raskaita ajoneuvoyhdistelmiä."
Esteeksi ajettujen ajoneuvojen tarkoitus oli estää Berliinin rekkaiskun kaltaiset tapahtumat.
"Myös poliisista vahvistetaan Ilta-Sanomille, että turvatoimia oli kiristetty edellisvuosiin verrattuna.
– Me elämme päivän mukaan ja seuraamme mitä maailmalla tapahtuu. Tarkoituksena on minimoida kaikki uhkat, sanoo Lounais-Suomen poliisin yleisjohtaja, komisario Lasse Suokas.
Maanantaina kaksitoista ihmistä kuoli, kun rekan haltuunsa ottanut tunisialaismies ohjasi ajoneuvon suositulle joulutorille Berliinin keskustassa Saksassa. Terrori-iskun jälkeen turvatoimia Saksan suosituilla joulumarkkinoilla on kiristetty, ja ajoneuvojen pääsyä niille on rajoitettu muun muassa suurin betoniestein."
Liikenne katkaistiin useilla tärkeillä väylillä joulurauhan julistamisen ajaksi.
"Suokkaan mukaan myös Turussa tarkoitus oli estää ajoneuvojen pääsy väkijoukkoon, tarkoituksella tai vahingossa ajettuna.
– Yleensä ne (tiet) ovat olleet auki. Tarkoituksena on, ettei sinne pääse vahingossakaan esimerkiksi sairauskohtauksen takia, hän sanoo.
Suokkaan mukaan myös poliiseja oli tällä kertaa paikalla hieman aiempia vuosia enemmän."
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005020547.html
.
Videokuvaa armeijan sulutuksista ja helikopteri valvoo hyökkäysten varalta
Joulurauhan julistus suomen turusta 2016 Declaration of christmas peace
Julkaistu 24.12.2016
24.12.2016 Jouluaatto Christmas eve
Lauantai keskipäivä Saturday noon Turku Åbo Finland
https://www.youtube.com/watch?v=2LssaCTzH54
.
Suomeen on saatavatodellinen Joulurauha. Että silleen.
Eiköhän nuo Orvon näytöt jo riitä mitä se, on osaamattomuudellaan saanut aikaan Suomessa pitää jo Joulurauhan Julistustakin turvata armeijan avulla. Kansan syyksi tuota ei nyt saa millään median julistuksilla ja rasismikortin heilutteluilla. Syylliset tähän istuu Suomen hallituksessa ja eduskunnassa. Eikä tarvitse sanoa, että ei kukaan varoittanut mitä seuraa noista passittomista ja paperittomista elintasosurffailijoiden vyörystä Suomessa. Että silleen.
Orpo teki natsitervehdyksen heti kokoomuksen puheenjohtajaksi valintansa jälkeen. Että silleen, meillä on ihka oikea natsi ja ministerinä.
Orvon natsius tutkintaan. Jos natsi (kuva todistaa), niin jäbälle potkut ministerin pallilta.
Mijsi turvallisesta Ruitsista laski yli 30000 mamua Suomeen?
Miksi Orpo ei hoitanut hommiaan ja palauttanut ne laittomat illegaalit takaisin turvalliseen lähtömaahansa Ruotsiin????? Aiheutti kauheat lisäkustannukset veronmaksajille
Orpolle, RKPn Hagglundille ja Stubbille lasku Suomen kuluista vuoden 2015-2016 maahantunkeutuneiden elatuksesta ja muistakin kuluista nyt ja TULEVAISUUDESSA!
Tarvitaan Totuuskomissio selvittämään Wiidennen kolonnan puuhasteluista ja taustoista matuvyörytyksen aikana ketkä oli organisoimassa SJ:llä ja VR:llä