sdp tAMPEREratikka

Nyt rATIKKAAN KAIKKI P3ELIIN. kUSTANNUKSET ON SE 590 MILJOONAA. Tämän päätöksen jälkeen kun hinnat niin nousee
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tämän päivän Tamperelaisessa Veikko Vallin ihmettelee, miksi ratikan tilalle ei oteta sähköbusseja. Olis järkevämpää.

Äänestä

Pientähän tämä ratikkahomma on. Hesalaiset kun haluavat kaivaa tunnelin Tallinnaan ja suomenruotsalaist tunnelin Turusta Tukholmaan.

Äänestä

Tampere sentään tarjoaa työtä näin laman keskellä. Kustannuksetkin on alempana kun urakoista taistellaan.

Äänestä
  • Aika lähellä New Dealin aikaisia "boondogglingeja". Nuo massiiviset investoinnit julkisella sektorilla, kuten tämä typerä ratikkahanke vievät taloutta vain entistä enemmän kuralle. Ne pitää rahoittaa uusilla veroilla ja kun verotaso kiristyy, pääomat vetäytyvät entistä enemmän pois tuottavasta työstä (investoinnit yksityisellä sektorilla) ja kaikilla on hieman huonompi olla kuin aiemmin.

    Demarien unelma epäilemättä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


menipieleen kirjoitti:

Nyt rATIKKAAN KAIKKI P3ELIIN. kUSTANNUKSET ON SE 590 MILJOONAA. Tämän päätöksen jälkeen kun hinnat niin nousee

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu