Kellot soimaan ajoissa.
Matu bussikuskina Hmmmmmm...
21
527
Vastaukset
- viovoivoi
entä yber-alles kuskeina?
ydinvoimalan vartijoina?
turvatarkastajina?
suomenkansanedustajina?- Alpo.Yksikivi
Eipä vaan ole ollut mitenkään merkittävästi yber-alles tapauksia sitten WWII:n. Ellet tarkoittanut Uber -kuskien tekemiä raiskauksia joissa motiivi ja palvonnan kohde on ollut WWII:een verrattuna vähän erilainen.
- zveiund
tarkoitin juurikin uberia.Silläkin voisi pamauttaa väkijoukkoon.(yli-kaikkien)
Suomenkansanedustajana voisi ajaa vaikka agendaa,että afgaanimiehet pitää hyväksyä maahamme koska tappelevat omassa maassaan.
- Alpo.Yksikivi
Aloitus on järkevä ja kannattaa ottaa tosissaan. Bussit, koulubussit, kuorma-autot, rekat ja muut kulkuneuvot, vaikkapa metro, eivät tule olemaan ainoita tappovälineitä Allahin alttarilla. Tietyt kaasut, eri tavoin käytettynä tulevat varmasti repertuaariin, jos esim on pääsy (eli kirves tai sorkkarauta) kerrostalon IV-tiloihin on yön kuluessa aika helppoa tappaa talon kaikki asukkaat.
- Ilmastointineuvos
Kerrostalossa on yleensä poistoilma koneet ei tuloilma koneita toimistorakennukset on sitten eri juttu..taidat olla Alpo.Ykskives varsinainen LVI -inssi
- Alpo.Yksikivi
Ilmastointineuvos kirjoitti:
Kerrostalossa on yleensä poistoilma koneet ei tuloilma koneita toimistorakennukset on sitten eri juttu..taidat olla Alpo.Ykskives varsinainen LVI -inssi
Vanhoissa taloissa on vain postoilma-koneet ja raitisilma tulee suoraan seinässä tai ikkunoiden raarmeissa olevista ventiileistä kuhunkin huoneistoon.
Uusissa kerros (ja yleensäkin) -taloissa on ilmanvaihtokoneet, ne eroavat poisto-ilmakoneista siten että ilman poistamisen lisäksi ne siirtävät (osan) poistoilman lämmöstä tuloilmaan ja tuloilmassa on pöly/hiukkas-suodattin. Eli yksi kone hoitaa ilman poiston sekä korvausilman. Tämä keskitetty korvausilma on terrorismin kannalta ongelma, se menee yhdestä pisteestä (IV-koneelta) talon jokaiseen huoneistoon. - Ilmastointineuvos
Alpo.Yksikivi kirjoitti:
Vanhoissa taloissa on vain postoilma-koneet ja raitisilma tulee suoraan seinässä tai ikkunoiden raarmeissa olevista ventiileistä kuhunkin huoneistoon.
Uusissa kerros (ja yleensäkin) -taloissa on ilmanvaihtokoneet, ne eroavat poisto-ilmakoneista siten että ilman poistamisen lisäksi ne siirtävät (osan) poistoilman lämmöstä tuloilmaan ja tuloilmassa on pöly/hiukkas-suodattin. Eli yksi kone hoitaa ilman poiston sekä korvausilman. Tämä keskitetty korvausilma on terrorismin kannalta ongelma, se menee yhdestä pisteestä (IV-koneelta) talon jokaiseen huoneistoon.Minä asun asunnossa ( kerrostalo) jossa on huoneistokohtainen ilmastointi lämmöntalteenotto. Taidat olla joku fobiaan sairastunut Alpo.Ykskives .
- TarkailkaaNaapurianne
Suomalainen mies.
Osaa kyllä hankkia itselleen kiväärin, jos ei sellaista jo omista.
Hmmm...
Imatralla tiedetään jo, mitä siitä seuraa. - Talvisodanhenki
Tarkkana kannattaa olla sillä aavikko-uskonnon pehmittämä aivotoiminta ja geeneissä oleva agressiivi-impulssiivisuus ovat täysin ennakolta arvaamaton yhdistelmä. Bussi muuttuu sekuneissa massoittain ihmisiä tappavaksi ohjukseksi jos "ääni pään sisällä" vain käskee. Jokainen muslimi on potentiaalinen joukkomurhaaja, kukaan ei pysty ennakoimaan iskuja. Tätä kaikkea ihanuutta meillekkin tänne Suomeen on vastustuksesta huolimatta tuotu, kun Suomessa tapahtuu terrorismiin edes hieman viittaavaa teko niin tekijän lisäksi tämän mahdollistaneet hyyssärit kaivetaan esille kantamaan vastuunsa.
- jämption
en enää nouse bussiin tai mihinkään kulkuneuvoon jota ajaa joku muu kuin kanta suomalainen! Tiedä muuten mihinkä junan alle joutuu tai satama altaaseen!
- Päiwi-Neguri-Migri
Ei hätää kysyin kaikilta Suomeen tulevilta matuilta rajalla nou ISIS yes ISIS ja kaikki vastasivat nou nou...
- olen17
No niin eli ei mitään hätää.
- säpilä
ja voit todistaa sen?
- Stuppi
Myöhäistä. Pääkaupunkiseudun bussikuskeista suurin osa on jo matuja.
- 2-4
Näin on. Kaikki tosi eivät ole arabeja, somaleita tai muita muslimeja. Venäläisiä ja virolaisia kuskeja on paljon.
- Linkkurineuvos
2-4 kirjoitti:
Näin on. Kaikki tosi eivät ole arabeja, somaleita tai muita muslimeja. Venäläisiä ja virolaisia kuskeja on paljon.
Suomalainen linkkurikuski on 40% kalliimpi...
- kaakaakana
Ehkä jo 10 vuoden päästä bussit,taksit ja metro kulkevat tietokone ohjatusti.
Lopulta kuitenkin.Mihin ammattiin,matu silloin siirtyy? - värifiltteri
Niin, ja mitä jos robottibussissa onkin ohjelmointivirhe ja Valtteri jää edelleen pysäkille.? Tuollainen bussi voi olla hyvin rasistinen.
- mnbu
Automaati bussi ottaa kyllä kyytiin kaikki joiden käsi nousee hiukankin.
Lisäksi bussissa on kameravalvonta ja automaattinen turvatarkastus,joka ilmoittaa epäilyttävät matkustajat valvomoon.
- liikennelait-eri
Matuthan pääsevät rekrytoinneissa ja bussikuski kurssituksissa aina suomalaisten ohi ja tämähän julkisestiikin myönnetty.
Samoin kuin asuntojonojen ohittaminen....
Olen usein nähnyt jopa hesan keskustassa ruuhkaikaankin kun tummaihoinen hoitaa toisella kädellä bussia (automaatti vaihde) ja toisessa kädessä on puhelin.....tämähän pitäisi olla lainvastaista mutta poliiskin on hiljaa ja hyväksyy tämän kun suojaväri suojelee.... kyllä Suomen ajokortti lakia pitää muuttaa sitten, ettei esim. c ja d luokan ajokorttia voi saada jos uskontona on islam. Islam muodostaan Suomelle suuren sisäisen uhan, johon hallituksen pitää tarttua heti!!!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va3004537Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty1114062Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,1942435Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar922008Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.351717- 201264
Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv11259Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!
Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk71229Ajattelen sinua
Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii491204entäs jos yhtenä päivänä kävisi niin
että miehet vaan yhtäkkiä kollektiivisesti kyllästyisivät ja lopettaisivat naisten palvelemisen ja naiset saisivat pärjä142950