Kolmisin mökillä

Kolminkivempaa

Minulla oli työmatka toiselle paikkakunnalle. Lähellä oli yhteisen pitkäaikaisen ystävämme Juhan kesämökki, joten olimme sopineet että mieheni tulee illaksi ja jäämme yöksi Juhan mökille. Vaikka Juha oli ollut läheinen ystävämme, emme olleet nähneet Juhaa vuosiin, ei ollut pidetty yhteyttä, koska hän asui kaukana ja kaikkien aika oli mennyt perheen ja työn kanssa. Kumpikaan ei tullut muissakaan asioissa käyneeksi seudulla millä toinen asuu, ja ystävyytemme ei ollut sitä laatua jota tulisi puhelimitse tai kirjeitse pidettyä yllä, joten yhtedenpito oli jäänyt joulukorttitasolle. Hiukan oli jännitystäkin, että vieläkö viihtyisimme keskenämme yhtä hyvin kuin vuosia sitten.
Lapset olivat halunneet mennä isovanhempiensa luokse, joten olimme pitkästä aikaa kahdestaan reissussa. Tällaiset tilaisuudet olivat meillä harvinaisia, ja koska odotin kolmatta lasta, eivät ne jatkossakaan varmaan kovin usein toistuisi.
Illalla menimme saunaan. Lasten kanssa on aina vilskettä, joten tuntui ihanalta ajatukselta saunoa rauhassa. Juha tarjosi meille mahdollisuutta saunoa kahdestaan mieheni kanssa, mutta sanoin, että isäntä saa varmaan saunoa muutenkin yksin ja ehdotin että miehet menisivät ensin, ja minä saunoisin sitten. Juha sanoi tähän, että sopiihan se, mutta kyllä saunaan hyvin kolmestaankin mahtuu, ellei kellään ole mitään sinä vastaan. Joskus aikaisemmin olen hiukan arastellut yhteissaunomista, vaikka opiskeluajan saunailloissa se olikin tapana. Mieheni sanoi, että kyllä se hänelle sopii, tutussa seurassahan tässä ollaan ja varmaan alastomia ihmisiä itsekukin ennenkin nähty. Ajattelin, että mökissä yksin tulisi aika pitkäksi, niinpä päätin lähteä seuraksi.
Saunominen rauhassa oli todellakin ihanaa. Lämpimien ilmojen ansiosta vesi oli kuin linnunmaitoa, ja kävimme kaikki uimassa. Ilta oli lämmin, istuimme saunan verannalla kuivattelemassa. Tunnelma oli välitön ja rauhallinen, eikä minua ujostuttanut ollenkaan vaikka Juha ihaili raskauden pyöristämää vatsaani ja sanoi aina pitäneensä raskaina olevia naisia erityisen kauniina ja hehkeinä, oikein säteilevinä.
Miehet kävivät vielä toisen kerran järvessä, heitä katsellessani kävi mielessä että miltähän tuntuisi käydä joskus nakurannalla. Hymähdin ajatukselle, koska olin aina pitänyt nudismia vähän outona ajatuksena, mutta mukavassa seurassa saunominen ja alastomana uiminen ja verannalla istuminen oli oikeastaan aika mukavaa ja vapauttavaa, ehkäpä julkinakuilussakin on joku samansukuinen viehätys joka aukeaa vasta kokeilemalla, ehkä pitisi tosiaan käydä. Ajattelin, että mistähän tällaiset ajatukset, mielessä kävi että ehkäpä raskaushormonit hyrräävät.
Juha lainasi meille saunatakit. Lähdimme takaisin mökkiin, ja nautimme hiukan iltapalaa ja jatkoimme jutustelua. Oli todella mukavaa pitkästä aikaa vaihtaa kuulumisia. Juha ja vaimonsa olivat eronneet vähän yli vuosi sitten, mutta olivat saaneet käytännön asiat sovussa järjestykseen, mikä tietysti lasten kannalta oli hyvä juttu.
Puhe ajautui filosofointiin miesten ja naisten suhteista. Jotain puhuttiin mustasukkaisuudesta, ja Juha sanoi, että joku olisi yhteissaunomisestakin mustasukkainen. Mieheni totesi siihen, että eihän se häneltä ole pois, jos joku muukin vaimon kauniita maisemia katselee, ei hän ainakaan ole ollenkaan mustasukkainen, ja silitti pyöristynyttä vatsaani. Totesi vielä, että onhan tässä muotoja mitä katsella. Tokaisin miehelleni, että joo, sinuahan ei tosiaan haittaisi vaikka olisin toisen miehen kanssa sängyssä jos vain saisit olla mukana, olisit vain tohkeissasi. Mieheni oli tosiaan joskus sängyssä ollessamme niin sanonut, mutta minä olin vastannut olevani kiinnostunut vain omasta miehestäni, eikä mieleenikään tullut että moista ajatusta toteuttaisin.
Sanottuani tuon kävi mielessä, että puhuinko sivu suuni, kun noin sumeilematta hänen yksityisiä halujaan menen muille kertomaan, vaikka tutussa seurassa oltiinkin. Osoittaakseni etten halunnut loukata käperryin hänen kainaloonsa ja halasin, ja hän halasi takaisin ja silitti mahaani ja hipaisi rintaani hiukan auenneen saunatakin alta. Ei hätää, mieheni ei vaikuttanut loukkaantuneelta, ja maailmanparantaminen mieheni ajatuksesta kiinnostuneen Juhan kanssa jatkui täyttä päätä. Juhakaan ei kiusaantunut suorasukaisuudestani. Miehet keskustelivat nyt aika syvällisiä ja kai intiimejäkin, vaikkakaan en jaksanut kovin tarkasti kuunnella, mietin omiani, lähinnä sitä, kuinka mukavasti yhteiselämä mieheni kanssa oli kaikesta huolimatta sujunut, ja miten se muuttuisi kun olisi taas kohta pieni ihminen kotona, muistelin mielessäni menneitä vuosia.
Silittelin miestäni saunatakin alta ja huomasin, että joko puheenaihe tai kosketukseni oli saanut hänet hiukan kiihottumaan....

Lue koko tarina täältä
http://seksitarinat.koeajo.com/ryhmaseksi/kolmistaan-mokilla/

6

8518

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kylstondaa

      Tämäpä oli kiihottavaa luettavaa

    • aikhyv

      Aika hyvä tarina

      • kyrpämirja

        Mä tykkäsin kans


    • runkkurami

      Oli pakko runkkaa kun tätä luki

    • voinkertoomeinaan

      Vähän niinku meidän mökillä viime kesänä, haluutteko kuulla?

      • verkossalöytyy

        No kerroppa kalajuttus


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      177
      4037
    2. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      81
      3189
    3. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      24
      2346
    4. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      50
      2190
    5. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      86
      2056
    6. TUNNISTELAATIKKO

      Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain
      Ikävä
      85
      1371
    7. Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?

      Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään
      Tv-sarjat
      25
      1288
    8. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      40
      1280
    9. Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?

      Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli
      Ähtäri
      62
      1101
    10. Valehdella saa, totuus salataan

      Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu
      Savonlinna
      10
      778
    Aihe