Kuulemme jääny paiholan vokkilaisia kiinni huumeittein kuljettelusta. Eipä valta media tai karjalalainen kirjoittele. Saakohan khatin myyntiin starttirahaa?
khat huume kuljetus
5
294
Vastaukset
- yrmelius
Mistäs puskaradiosta tämä tieto on tullut,kiinnostaa?Khat huumella ei taida olla oikein markkinoita täällä,pyydän todisteita.
- 9887666553
Hyvät on markkinat somaleiden keskuudessa.
- snfsnfas
Espoolainen somalitaustainen kuntapoliitikko salakujetti 22 kg khat - huumetta Etiopiasta ja sai rangaistukseksi ainoastaan sakkoja. Luuli tuovansa värjäämiseen tarkoitettuja kasveja kolme matkalaukullista...
- fdsk
Miksi moderaattori puuttui vastausviestiini, jossa laitoin aiheesta tietämättömän, mutta niin kovin raflaavan ja MV-puheenparteen sopivan ilmaisun "kolme matkalaukullista huumeita" oikeaan mittakaavaan käyttäen verrokkina kannabista?
- fdsk
Siltä varalta, että moderaattori tarttui poliittisesti epäkorrektiin ilmaisuuni somalitaustaisesta henkilöstä, mainittakoon nyt vielä uudemman kerran, että 22 kg khatia ei ole kuin reilut 200 käyttöannosta, joista mietojen huumeiden tapauksessa selviää myös kantasuomalaiset sakoilla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856314
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859