Saat mitä tilaat

Tämä raflaava lupaus komeilee persujen seinällä.
Minä olen saanut ainoastaa sitä mitä en tilannut, jatkossa en amatööreiltä tilaa mitään!

onko joku onnistunut saamaan mitä on persuilta tilannu, jos niin mitä?
11144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Eli takinkääntöä tilanteen mukaan.Hallituspaikkaa ja soinin ministerin virkaa ei voi uhrata joutavilla vaalilupauksilla.

Äänestä

Persut joutuu poliitiseen museoon.

Äänestä

Onko soini niin varma Eu,n suojatyöpaikasta ensi kaudelle että voi uhrata puolueen itsekkäistä tarpeistaan.
Kannatus on jo vihreitäkin alempi ja se ei sieltä kyllä näillä venevero ym, pakolaisten hyysämisellä sieltä enää nouse. Kansaa voi kusettaa yksi mies vain kerran.

Äänestä

Mä äänestin tätä Jyväskylän ex ristillisten elostelijaa.
Täysin anteeksi antamaton ja todella typerä teko jonka kanssa joudun elämään lopun elämää. Että voi ihminen olla niin sinisilmäinen. No, vahingosta viisastuneena ei persepuolue enää juhli minun äänillä. Tätsit

Äänestä

Ja kuinka kävi kun ministeri paikka aukesi itselleen.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/117045-soinille-pettymys---eduskunta-hyvaksyi-perustuslain-muutoksen

kyllä on duunarit-pienituloiset-köyhät äänestäneet hallitukseen puolueen joka on valmis mitä luultavammin, siis varmaksi en voi väittää : ) että kyseisen puolueen jäsenet olisivat valmiit kaventamaan suomenkansan perustus laillisia oikeuksia, onko mahdollista?

Duunarit ei taida tietää suomessa että briteissä Margaret Thatcher oli se joka tuhosi Britanniasta kaikki ay-liikkeet ja laittoi duunarit ahtaalle ja yksityisti kaiken minkä vain pystyi, kymmeniä tuhansia brittejä joutui työttömäksi ja ikuiseen köyhyyteen. Ja kukas se persu olikaan joka sanoi kyseistä ja edesmennyttä duunarin vihollista ihailevansa?

Äänestä

Se ei näköjään aukea pelkällä http:) Täytyy laittaa eteen https;)

Äänestä

Persujen vaalipetosta ei voi edes sanoin kuvata.

Äänestä

perussuomalaiset ovat varmaan monelle yllätys mutta minä näin persujen sonnan jo etukäteen enkä äänestänyt niitä. eli jos tilaa kilon sontaa ravintolasta niin saa kilon sontaa.
"saat mitä tilaat" kirjaimellisesti.

Äänestä

On se Soini vaan pirullinen heppu. Myös jouluna.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


persuunpettynyt kirjoitti:

Tämä raflaava lupaus komeilee persujen seinällä.
Minä olen saanut ainoastaa sitä mitä en tilannut, jatkossa en amatööreiltä tilaa mitään!

onko joku onnistunut saamaan mitä on persuilta tilannu, jos niin mitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu