Perussuomalaisten puheenjohtaja, ulkoministeri Timo Soini tuomitsee äärinäkemyksiä levittävän MV-sivuston.
– Se on hybridivaikuttamista. Siellä on valheellisia uutisia, Soini sanoi tänään perussuomalaisten tuumaustunnilla.
Soinin mukaan tällaisesta hybridivaikuttamisesta tulee vaarallista silloin, kun osa ”uutisista” pitääkin paikkansa, osa taas ei.
– Ei saa tehdä sananvapauden marttyyreja niistä, jotka tekee väärin, Soini sanoi.
Soini otti yleisellä tasolla disinformaation esimerkiksi Imatran ampumistapauksen yhteydessä sosiaalisessa mediassa levinneet väärät tiedot siitä, että uhrit olisivat olleet venäläisiä.
Soini sanoi myös, että jos valheiden välittämiseen liittyy valtiollisia toimijoita, perinteiseltä medialta vaaditaan vastustuskykyä.
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/210799-timo-soini-lyttaa-mv-sivuston-se-hybridivaikuttamista
Jeeesss! Hienosti Timppakin tajuaa että MV-sivu on Putinin propagandaa. Taas sai rasset pataan 100-0.
– Se on hybridivaikuttamista. Siellä on valheellisia uutisia, Soini sanoi tänään perussuomalaisten tuumaustunnilla.
Soinin mukaan tällaisesta hybridivaikuttamisesta tulee vaarallista silloin, kun osa ”uutisista” pitääkin paikkansa, osa taas ei.
– Ei saa tehdä sananvapauden marttyyreja niistä, jotka tekee väärin, Soini sanoi.
Soini otti yleisellä tasolla disinformaation esimerkiksi Imatran ampumistapauksen yhteydessä sosiaalisessa mediassa levinneet väärät tiedot siitä, että uhrit olisivat olleet venäläisiä.
Soini sanoi myös, että jos valheiden välittämiseen liittyy valtiollisia toimijoita, perinteiseltä medialta vaaditaan vastustuskykyä.
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/210799-timo-soini-lyttaa-mv-sivuston-se-hybridivaikuttamista
Jeeesss! Hienosti Timppakin tajuaa että MV-sivu on Putinin propagandaa. Taas sai rasset pataan 100-0.
Vastaukset 47
Vanhimmat
http://mvlehti.net/
Suvakkien inhoama julkaisu .Kuitenkin lukevat sen aina. Koska salaa diggaavat .Aina.
jepp
upppp
ylös
juu
Siinä meni rassen joulu pilalle!!! :D :D :D
hehe
Sika-Soinin silmissä kiilunut "hillotolppa" on matkan varrella vaihtunut HIRTTOtolpaksi. Se on maanpetturin kohtalo tulevaisuudessa, eikä välttämättä kovin pitkänkään ajan kuluttua...
Timo alkaa kolkutella Suomen vihatuimpien ihmisten top3 kärkeä, kaikki lupaukset on petetty, perse myyty ja sutkautukset heitelty. Aikaansaannoksena miljardien lisävelat, huono-osaisempien nöyryytys ja maassa täyshoidossa notkuvan muslimimäärän tuplaus. Edes sitä "nimiä vaille valmista" irakin palautussopimusta tämä syöttöporsas ei ole saanut aikaiseksi vaikka sen LUPASI 15 kuukautta sitten olevan seuraava hoidettava asia! Pitää olla melkoinen idiootti jos ei tajua että kyseessä on aikaansaamaton pelle jonka ainoana tehtävänä on tukkia niiden muutaman puolueessa olevan AIDOSTI ISÄNMAALLISEN turvat. Raivostuttavaa!
Persua vituttaa :'D
hehe
totta
Mitäs järkeä on näin fanaattista sakkia huolehtia -rajat kiinni ja äkäseen.
JFS:n taistelijan (Jabhat Fatah al-Sham,JFS) otokset Syyriasta, joissa hän suostuttelee kahta pientä tytärtään itsemurhaiskuun, ovat levinneet pitkin maailmaa kapinallismedian jakelemana.
Toisen tytöistä uskotaan olleen viime viikkoisen poliisiasemaan kohdistuneen pommi-iskun takana, vaikkakaan asiaa ei ole pystytty todistamaan.
Videolla Abu Nimr, hyvin tiedetty JFS:n – nykyään al-Nusra tai Syyrian al-Qaida – riveissä taisteleva kapinallinen kuvaa vaimoaan hyvästelemässä 8-vuotiasta Fatimaa ja 7-vuotiasta Islamia.
https://www.kansalainen.fi/video-syyrialainen-isa-suostuttelee-pienet-tyttarensa-itsemurhaiskuun/
Aivan sama miten pystyyn nostettu sika röhkii. En ikipäivänä äänestä enää persuja.
Olen täysin pettynyt persuihin aivan muusta syystä kuin maahanmuutto.
Minä en tuollaisen takinkääntäjä syöttösian sanoille anna enää paljon painoarvoa! Jos Pipilä on Darth Merkelin puudeli, niin Soini on sen "minipossu".
Pistääkös varis liekas ainavaan katua pitkin ja raakkuuu kinkua ja muutta siipiään heiluttaen kun tyhjiä paitasa hihoja helekutis liian painava ei nouse vaikka vautisakin ottas.
syättäneet variksia liikaa pipilät, eivät pääse kuin katoilta hyppimällä enää lentoon
Eihän MV lehti ole koskaan ollutkaan perussuomalaisten tekemä, tai perussuomalais aatteen kannattama lehti? Kysehän on hyysärisuvakkien luomasta mielikuvasta, ja väitteestä että naäin olisi asia!
Samaa väittää että äärioikeistolainen ajattelutapa on kokoomuksen asialinja, tai äärivasemmiston ajattelutapa vaatii kaduilla mellakointia!
Joka puolueessa on noita "ylilyöviä" kannattajia, jotka käy liian kuumana, vähän niinkuin nyt tuo hyysärisuvakkien ajattelu mamuista!
Äänestyksestä puheenollen, suomessa ei ole yhtään puoluetta johon voisi luottaa,, joten minä ja moni muu kaverini olemme päättäneet jättää kaikki vaalit väliin, eli ollaan äänestämättä!
henkilö äänestys silloin pitää suodittaa, kun puolueet on kateissa ja se on vähintä mitä pitää tehdä, muutenhan se on -kuin autolla ajoa ilman rattia.
---tuumailetpas tuota , jokos herkeäisit uurnalle kavereines
Voit olla varma, että jos näät meitä äänestämässä, niin saatte ampua, eikä tartte lähteä edes käräjille!
Politikot on itse sössineet paskapuheillaan, ja teoillaan ihmisten luottamuksen, että kärsikööt nahoissaan mitä tuleman pitää!
Periksiä vitutta koko joulun :D
ihan varmasti.
Hieno aloitus!
Suorastaan loistava
Älkää uhotko sillä hallituksenne kaatuu! Väärinkäytökset perustuslakianne kohtaan riittävät syrjäyttämään pääministerinne joka on aiheuttanut maanne nykyisen erittäin huolestuttavan tilanteen, häpeä Sipilä tonttuinesi......
jep
Persujen tulevaisuuden toivot
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201612282200046532_uu.shtml
yessss
rassen pyynnöstä
Ainut oika lehti josta saa ensimmäisenä OIKEAA TIETOA. muut lehdet kirjoittaa vain MUUNNELTUA TOTUUTTA.
Kohta on persuilla kengän kuva persauksissa, kun potkitaan hallituksesta!
oli jo aikakin.
Tiesittekö että" jabba" soini on ollut todennäköisesti vatsalaukun pienennys leikkauksessa? Itse vihjaili puvuntakin löystymisestä? Mutta mitähänvarten tuokin homma piti salata, vaikka oli sairauslomalla!
Soini laihtuu rankasti, ja persujen kannatus putoaa rankasti myös!
Tutkijat uskovat ettei persut enää seuraavissa vaaleissa pääse, eikä pyri hallitukseen, vaan yrittävät pelastaa kannatuslukujaan mitä pelastettavissa on! PS. Itse en äänestä enää koskaan mitään puoluetta, enkä suosittele muillekkaan äänestämistä! Eikö köyhiä ole jo tarpeeksi kustu silmään, ja toisekseen, ei ole sellaista puoluetta joka olisi köyhien puolella!
Soini on puolueineen mennyttä miestä! Hetken nousu ja uho, ja hallitusvastuu ja tuho! Niin se menee!
Persujen+kannatus+ollut+kauan+surkeat+7-8%
Loppu+on+ollut+tulossa+ja+sitä+ei+pysty+estämään+kukaan.+
Puolue+on+hajoamassa+selvästi.
epätoivoissaan konttaavat jo vaipoissa.
Sama vaikka kaikki puolueet hajoaa, ei niistä ole hyötyä kuinpaskanpuhujien kerholle! Kaikki edustaja ja mnisterit puhuun niin paljon paskaa, että on peräpukamat huulessa!
Istuiko Timo sen päälle?
sit se on tosi lytyssä.
Soini lyttää kaiken.
todellakin
Soini tylyttää tynkkystä :D
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2017011622810104_uu.shtml
Suvakkien uusi sankari
katkera rasse luovuttaa :D
Soini lyttäsi konttaavan tynkkysenkin.
toivottavasti ei sanan varsinaisessa merkityksessä
Kivikylän nakit tehneet tehtävänsä.
Persut kontillaan sikaloissa.
Persujen loppu lähestyy.