Liothyronin-lääkäri Tampere tai Turku

Toimintakyvytön

Tietääkö kukaan lääkäriä Tampereella tai Turussa tai Porissa, joka on suostunut Liothyroninin kokeiluun Thyroxinin lisäksi?

5

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tsekkaa.Kreikka

      Älä unta näe. Tampere ja Pori ovat erityisiä takapajuloita T3-asiassa.
      Älä untä näe. 350 kilsaa on lääkärille matkaa parhaalla ystävättärellä.
      Älä unta näe. Vertaistukikin joutuu ohjeistamaan ulkomaille lähtemään.

      Muutamat osaavat ja rohkeat lääkärit ovat pahasti ylikuormitetut.
      Marraskuussa sai puhelinaikoja tammikuulle.
      Puhelinaika luvattiin viikon tarkkuudella, soitto tuli ma klo 22.

      Facebookissa on valviran ilmiantajia, uusille potilaille ei neuvoja heru

    • osaaville.kostettu

      Tiina Keldrima, Mika Kivimäki, Taija Somppi, Erkki Antila ja Leena Furubacka ovat endokrinologiyhdistyksen masinoimana saaneet valviralta rajoitukset.

      Viisi lääkäriä. Facebook-vertaistuen mukaan noin kolmasosa osaavista lääkäreistä.
      Paine jäljelläolevia kohtaa kasvaa myös reseptien loppuessa.

    • ulkomailta.paras

      Ulkomaille, Eurooppaan. Sieltä minäkin hain syksyllä vuodeksi lääkkeitä. Täysin laillista.

      • lääke.ulkomailta

        https://drive.google.com/open?id=0B94Wq-KMIhMVWGpqY3dTaEFHejg on kokoelma vinkkejä ja pohdintoja reseptien ja lääkkeiden hankkimiseen ulkomailta.

        (Apropos laillisuus: "matkan aikana pääsi lääke loppumaan" -selityksellä pitäisi pystyä tuomaan ei-EU-maista kolmen kuukauden lääkkeet. Pitää vaan pystyä jollain lääkärin allekirjoittamalla paperilla osoittamaan että tulevat OMAAN käyttöön. Paperi voi olla vaikka annosteluohje. Tällä tiedolla voi olla käyttöä tyroksiinin Venäjältä tuomisessa.)


    • ulkomailta.lääkettä

      Ei tarvita mitään selityksiä siihen, että tuo EU:n ulkopuolelta 3 kk lääkkeet. Se on täysin sallittu. Itse mukanaan: EU:n sisältä vuoden annos, EU:n ulkopuolelta 3 kk annos. Resepti tai henkilökohtainen annosteluohje pitää olla ja tarvittaessa se pitää näyttää.

      Kaikki jotka lähdette nyt talvella vaikkapa Thaimaahan, Meksikoon, USA:han, Turkkiin tai moneen muuhun maahan: voitte tuoda sieltä mukananne 3 kk annoksen, jos teillä on resepti tai henkilökohtainen annosteluohje. Kaikista näistä maista saa synteettistä T3 lääkettä, ja useimmista saa eläinperäistä lääkettä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      16
      3471
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      21
      2392
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1965
    4. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1881
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1868
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1592
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      29
      1450
    8. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      36
      1427
    9. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1394
    10. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1334
    Aihe