On tämän hetken selkeästi paras lehti.
MV -lehti..
6
463
Vastaukset
- Komppaan
, kuten moni muukin,
- Vitunjuntit
Jutut on yhtä totta kun junttilan juorut ja huhut! Mut ei kai tota lehtee muut luekkaan kun juntit pari tatskaa iholla ja lippis takaraivolla.
- pommivyöMuslimi
Tämä on juuri sitä suvakkien valetta, ja vähättelyä. Laumasielut toistaa valetta valetta valetta... Vaikka eivät ota edes selvää mitä kirjoitetaan ja mitä puhutaan.MV lehti on hyvä lehti. Paljastaa paljon epäkohtia. (nykyajan karpo)
- MVehti
Onhan MV-lehti yksi parhaimmista lehdistä jos haluaa tutkia ala-arvoista journalismia. MV lehti voisi olla jopa uskottava media jos se keskittyisi itse asiaan puolueettomasti, tutkisi asioita ja uutisoisi niistä asiallisesti. Itse uutisointia ja tiedonvälitystä tärkeämpää on ihmisten ja ihmisryhmien haukkuminen ja mollaaminen, huomion hakeminen ja kaikenlainen toisten ihmisten kärsimyksellä ratsastaminen. Asiallinen media kantaa julkisen vastuunsa mutta MV-lehteä kiinnostaa lähinnä suomi24 tyylinen ala-arvoinen someplässytys ja uhoaminen ja tietysti vainotun Iljan pitää saada hyvä tili. Innokkaat joojoo-miehet ilman kykyä kritiikkiin tai kiinnostusta ongelmien todelliseen luonteeseen tai ratkaisuus kyllä takaavat hyvät mainostulot. Jos ihmisten käsitys on että plässyttämällä ympäri somea pakolaisista,matuista yms. saa jotain aikaiseksi niin antaa mennä vain. Todellinen vaikutustyö tehdään muualla kuin Harjavalta-paltalla tai MV-lehden kommenteissa. Vai oletteko saanut muuta aikaiseksi kuin someplässytystä kuten tämäkin aloitus osoittaa.
Hyvänä esimerkkinä "asiallisesta laatu-uutisoinnista" on esimerkiksi seuraava artikkeli. Artikkeli MV-lehden avustajalta on lähinnä henkilökohtaista vihapuhetta ja lainauksia joltain some-plässytyspalstalta.
http://mvlehti.net/2017/01/05/madattaja-kari-makisen-musertama-reuna-rapakko/- kotiseudunasiatideana
Tämä on Harjavallan palsta eikä mv:n mainospalsta.
Koeta nyt hyvä poika lopettaa palstan häirintä ja kirjoita aiheisiisi kuuluville palstoille. - Mvehti
Luin noilla hakusanoilla jonkun tekstin mikä löytyi ja itse ainakin löysin jonkin "vähän päästään vinskahtaneen" sekopääuskovaisen paasaamustekstiä. Tekstissä ei ollut mitään järkevää sanomaa. Vähän samantyylistä arvomaailmaa ja maailmankuvaa jota tapaa mielisairaalan potilailla joilta on todellisuus mennyt vähän sekaisin. Ehkä löysin jonkun väärän artikkelin tai sitten oma käsitykseni "päästä pehmenneestä" on väärä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis3036622Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai495796Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1865272Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi614043Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan383318Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava53313HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok523237Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan293008Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739112242Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?
Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?381008