MV -lehti..

Jihaad.pommi-muslimi

On tämän hetken selkeästi paras lehti.

6

442

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Komppaan

      , kuten moni muukin,

    • Vitunjuntit

      Jutut on yhtä totta kun junttilan juorut ja huhut! Mut ei kai tota lehtee muut luekkaan kun juntit pari tatskaa iholla ja lippis takaraivolla.

      • pommivyöMuslimi

        Tämä on juuri sitä suvakkien valetta, ja vähättelyä. Laumasielut toistaa valetta valetta valetta... Vaikka eivät ota edes selvää mitä kirjoitetaan ja mitä puhutaan.MV lehti on hyvä lehti. Paljastaa paljon epäkohtia. (nykyajan karpo)


    • MVehti

      Onhan MV-lehti yksi parhaimmista lehdistä jos haluaa tutkia ala-arvoista journalismia. MV lehti voisi olla jopa uskottava media jos se keskittyisi itse asiaan puolueettomasti, tutkisi asioita ja uutisoisi niistä asiallisesti. Itse uutisointia ja tiedonvälitystä tärkeämpää on ihmisten ja ihmisryhmien haukkuminen ja mollaaminen, huomion hakeminen ja kaikenlainen toisten ihmisten kärsimyksellä ratsastaminen. Asiallinen media kantaa julkisen vastuunsa mutta MV-lehteä kiinnostaa lähinnä suomi24 tyylinen ala-arvoinen someplässytys ja uhoaminen ja tietysti vainotun Iljan pitää saada hyvä tili. Innokkaat joojoo-miehet ilman kykyä kritiikkiin tai kiinnostusta ongelmien todelliseen luonteeseen tai ratkaisuus kyllä takaavat hyvät mainostulot. Jos ihmisten käsitys on että plässyttämällä ympäri somea pakolaisista,matuista yms. saa jotain aikaiseksi niin antaa mennä vain. Todellinen vaikutustyö tehdään muualla kuin Harjavalta-paltalla tai MV-lehden kommenteissa. Vai oletteko saanut muuta aikaiseksi kuin someplässytystä kuten tämäkin aloitus osoittaa.
      Hyvänä esimerkkinä "asiallisesta laatu-uutisoinnista" on esimerkiksi seuraava artikkeli. Artikkeli MV-lehden avustajalta on lähinnä henkilökohtaista vihapuhetta ja lainauksia joltain some-plässytyspalstalta.
      http://mvlehti.net/2017/01/05/madattaja-kari-makisen-musertama-reuna-rapakko/

      • kotiseudunasiatideana

        Tämä on Harjavallan palsta eikä mv:n mainospalsta.
        Koeta nyt hyvä poika lopettaa palstan häirintä ja kirjoita aiheisiisi kuuluville palstoille.


      • Mvehti

        Luin noilla hakusanoilla jonkun tekstin mikä löytyi ja itse ainakin löysin jonkin "vähän päästään vinskahtaneen" sekopääuskovaisen paasaamustekstiä. Tekstissä ei ollut mitään järkevää sanomaa. Vähän samantyylistä arvomaailmaa ja maailmankuvaa jota tapaa mielisairaalan potilailla joilta on todellisuus mennyt vähän sekaisin. Ehkä löysin jonkun väärän artikkelin tai sitten oma käsitykseni "päästä pehmenneestä" on väärä.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      269
      9872
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      316
      7057
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      83
      1832
    4. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      106
      1474
    5. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1461
    6. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1171
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      1119
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      47
      926
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      24
      780
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      752
    Aihe