Dolce Vita Tejoon bussilla??

kivaostari

Osaisiko joku neuvoa, miten pääsisi Lissabonin keskustasta Dolcel Vita Tejoon metrolla bussilla tms.?

3

501

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gasolino

      Dolce Vitaan pääset keskustasta ajamalla ensin metrolla Pontinhaan (sininen linja) ja sitten taksilla 3-4 km ostoskeskukseen.
      Yhtä isoja ja nykyaikaisia ostoskeskuksia ovat Colombo ja Vasco da Gama, ne ovat helpommin saavutettavissa metrolla. Kaupat ovat kaikissa lähes samoja. Colombossa en törmännyt tosin Primarkiin. Vasco da Gama on lähellä lentokenttää, joten jos ei halua kanneskella ostoksia pitkään, se on hyvä paikka maasta poislähtiessä shoppailla tuliaisia.

    • kivaostari

      Sinne menee myös bussi, mutta lähteekö sekin Potinhasta??? Olen käynyt kerran, mutta en muista - enkä ole löytänyt etsimälläkään. Dolce Vitassa on esim. Desigual ja NewYorker, joita ei ole Colombossa eikä Vasco da Gamassa.

    • Gasolino

      Pontinhasta pääsee Vimecan bussilla. Aikataulu saattaa vaatia sitten jo hieman sietokykyä, toki netistä löytyy sekin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 150
      3805
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      86
      3229
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      85
      2644
    4. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      7
      2426
    5. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      247
      2373
    6. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      39
      2226
    7. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      84
      1833
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      42
      979
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      958
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      53
      849
    Aihe