Dolce Vita Tejoon bussilla??

kivaostari

Osaisiko joku neuvoa, miten pääsisi Lissabonin keskustasta Dolcel Vita Tejoon metrolla bussilla tms.?

3

439

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gasolino

      Dolce Vitaan pääset keskustasta ajamalla ensin metrolla Pontinhaan (sininen linja) ja sitten taksilla 3-4 km ostoskeskukseen.
      Yhtä isoja ja nykyaikaisia ostoskeskuksia ovat Colombo ja Vasco da Gama, ne ovat helpommin saavutettavissa metrolla. Kaupat ovat kaikissa lähes samoja. Colombossa en törmännyt tosin Primarkiin. Vasco da Gama on lähellä lentokenttää, joten jos ei halua kanneskella ostoksia pitkään, se on hyvä paikka maasta poislähtiessä shoppailla tuliaisia.

    • kivaostari

      Sinne menee myös bussi, mutta lähteekö sekin Potinhasta??? Olen käynyt kerran, mutta en muista - enkä ole löytänyt etsimälläkään. Dolce Vitassa on esim. Desigual ja NewYorker, joita ei ole Colombossa eikä Vasco da Gamassa.

    • Gasolino

      Pontinhasta pääsee Vimecan bussilla. Aikataulu saattaa vaatia sitten jo hieman sietokykyä, toki netistä löytyy sekin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      111
      7124
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      33
      4199
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      39
      3675
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      398
      1940
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1457
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      35
      1438
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      62
      1357
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      12
      1078
    9. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      172
      1055
    10. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      1010
    Aihe