Kuinka tärkeää sinulle on,

ihastuksesi seksielämän nuhteettomuus ? Miten vaikuttaa ajatuksiinne, jos tietäisitte kaivattunne pitävän yllä panosuhdetta vaikka tietoinen sinun ihastuksestasi?
Entäpä mitä irtosuhteiden harrastus? Kerrohan oletko nainen vai mies.
20566
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Ihan eläinhän se on aina ollut mutta muuten kunnon mies. Siksi me emme ole koskaan harrastaneet seksiä.

Äänestä
  • Kuinka tärkeää sinulle on ihastuksesi seksielämän nuhteettomuus ? Miten vaikuttaa ajatuksiinne, jos tietäisitte kaivattunne pitävän ryhmäseksistä vaikka tietoinen sinun ihastuksestasi?
    Entäpä mitä ryhmäsessioiden harrastus? Kerrohan oletko nainen vai mies.

    Äänestä

  • Ihan hyvähän se on että se on naimisissa.

    Äänestä

  • KunYksiEiRiitä kirjoitti:

    Kuinka tärkeää sinulle on ihastuksesi seksielämän nuhteettomuus ? Miten vaikuttaa ajatuksiinne, jos tietäisitte kaivattunne pitävän ryhmäseksistä vaikka tietoinen sinun ihastuksestasi?
    Entäpä mitä ryhmäsessioiden harrastus? Kerrohan oletko nainen vai mies.

    Jos haluaa olla vaikka seitsemän kääpiön kanssa, niin ei haittaa mitään. 😀

    Hyvää Joulua!

    Äänestä

Ei ole kovin tärkeää enkä halua pohtia asiaa ettei se tule keskinäisen rakkautemme esteeksi nyt eikä koskaan, aihetta ei ole syytä korostaa.

Äänestä

Olen iloinen siitä, että hän on naimisissa ja seksielämää on vain miehensä kanssa todennäköisesti. Hän vaikuttaa seksuaalisesti turhautuneelta. Hän vaikuttaa hyvin nuhteettomalta.

Äänestä

Se mitä nyt on jos on ok, mutta mikäli harrastat lisäksi muita niin se loppuu siihen. Omistushaluinen m

Äänestä

Jos olet se oikea niin kunnialla olen uskollinen.

Äänestä

Nainen on horo jos naiskentelee tuolla pimppansa kanssa miten sattuu. Nain puutteessa, mutta tyttöystäväksi inha ajatus.

Äänestä

En pidä mäkään irtosuhteita harrastavista naisista. Niitä seksikumppaneita kun on sitten helposti satoja, miehillä noihin lukuihin onkin jo hankalampi päästä - en kyllä ole edes kateellinen. Tällaisen naisen kannattaa ottaa samanlainen mies.

Äänestä

Minun ajattelutapoihin on paljon vaikuttaneet edelliset suhteeni.
Exät olivat toinen toistaan kierämmällä asenteella naisensa irtosuhteita ja lukuisia seksikumppaneita kohtaan. Minut vähän kuin "aivopestiin" sitten sellaiseen ajatteluun kun exät sen suhteen niin kireitä ja ehdottomia. Heidän hyvin jyrkkää näkemystä vaikutti siihen että itse pyrin sinkkunakin tietynlaiseen siveellisyyteen. Haluan säilyttää sellaisen arvokkuuden tässä etten tee itsestäni joka pojan höylää, jollaisia kohtaan exilläni oli syvä viha ja josta kuulinkin hyvin mittavia määriä kritiikkiä ja arvostelua.

Koska itse pyrin säilyttään tietynlaisen "kunniallisuuden" ja oleen sinkkunakin hiukan niillä asenteilla mihin ex-miehet minut opetti välillä aika kylmilläkin tavoilla, odotan tietenkin myös ihastuksiltani samanlaista näkemystä ja käytöstä.

"Joka tytön höylät" ei jaa kanssani samaa maailmakatsomusta tällä alueella, joten tuskin meillä olisi paljon yhteistä, eikä sellainen erilaisuus pidemmän päälle toimi.

Äänestä

Minulla oo ollu seksielämää vuosiin

Äänestä

Kuinka tärkeää sinulle on ihastuksesi seksielämän nuhteettomuus ? Miten vaikuttaa ajatuksiinne, jos tietäisitte kaivattunne käyttävän maksullisia palveluja (Escort-seuralaiset, Thaihierojat, stripparit) vaikka tietoinen sinun ihastuksestasi?
Kerrohan oletko nainen vai mies.

Äänestä
  • Kuten sanotyua, olkoon vaikka robotin kaa.

    Äänestä

  • tonttumuorrriii kirjoitti:

    Kuten sanotyua, olkoon vaikka robotin kaa.

    T Kaljoittelit koko aaton?

    Äänestä

  • Hyhhyh kirjoitti:

    T Kaljoittelit koko aaton?

    En. 😀😀😀 En valitettavasti vietä aikaani niin hyvin.

    Mukavaa pidin, hauskaa oli.

    Kaljottelitkos ite.

    Äänestä

  • tonttumuorrriii kirjoitti:

    En. 😀😀😀 En valitettavasti vietä aikaani niin hyvin.

    Mukavaa pidin, hauskaa oli.

    Kaljottelitkos ite.

    Pikkasen tuli kotikaljaa siemailtua.

    Äänestä

Ei vaikuta tunteisiini.

Äänestä

Jos on valmis joka eukon helmoja pöllyyttämään, niin se on kyllä iso turn-off!

Äänestä

Se on hänen asiansa kuten oma seksielämäni on minun asiani.. Jos parisuhteessa olisimme niin menneisyydellä ei ole merkitystä.. Fantasioista ja mieliteoista puhutaan sitten keskenämme.. Joitain toteutetaan ja joistain vain fantasioidaan.
Seksuaalisuus muuttuu yhteiseksi asiaksi ja toisen toiveet ovat tärkeitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


galluppii kirjoitti:

ihastuksesi seksielämän nuhteettomuus ? Miten vaikuttaa ajatuksiinne, jos tietäisitte kaivattunne pitävän yllä panosuhdetta vaikka tietoinen sinun ihastuksestasi?
Entäpä mitä irtosuhteiden harrastus? Kerrohan oletko nainen vai mies.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu