Mitäs huoltoasemalle on tapahtunut

Turuntien alkupäässä? Piti ostaa traktoriin polttoöljyä, mutta paikka näytti kovin hiljaiselta ja lippusiimat vedetty pihan yli. Nyt ei taida polttoöljyä saada Salosta enää lainkaan.
10274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Salolaisilla ei ole enää ostovoimaa, kun entiset nokialaiset ovat työttömiä. Mikään ei kannata ja liikkeitä suljetaan taajaan tahtiin.

Äänestä

Dieseliä takkiin ja talkoot pystyyn.

Äänestä

osaamiskeskuksessa avataan uusi,sisätiloissa..
..poliitikot hallitsee bisniksen!

Äänestä
  • Osuuskaupan Arvosen luoma maailmankuva ja haaveet ovat romahtaneet, kohta pannaan säppiin Prisma kun kaikki vanhat rouvat on kuolleet, rouvat joita taksit sinne rahtasivat.

    Tulevaisuus on Lidlin kaltaiset liikkeet ja tuskin Lidli on ainoa joka täällä kohta rynnii.

    Osuuskaupan aika alkoi 1900 ja loppui 2016 - kusen Osuuskaupan haudalle mielelläni johan sen oli aikakin mennä vittuun.

    Äänestä

Kai polttoöljyä saa tilaamalla omaan säiliöön edelleen? Niin kuin talon omistajatkin.

Äänestä

Mutta kun säiliötä ei ole. Ei ne traktorin tankkiin lähde sitä tuomaan, kun siitä tulisi kustannuksia. Milläs nyt sitten saan polttopuut pois metsästä?

Äänestä
  • Se on valitettava ongelma. Öljy yhtiöt ovat poistaneet vähäisen käytön takia moottoripolttoöljy kahvan pois mittarista. Epäillään Kartellisoitumista?
    Kylmä asemilla saa moottoripolttoöljyä, mutta tarvii olla D- kortti kyseiselle asemalle. Suunattu Yrityskäyttöön taas törmää kartelli epäilykseen.
    Jollakin asemalla saa moottoripolttoöljyä asemalla, hinta saattaa olla huikea litrahinta. Esimerkiksi Forssan Paavolassa oli euro hinta 1,10 litra ja vastaavasti Kuusjoella huomattavasti halvempi.

    Äänestä

  • Paimiosta sitä saa Sauvon trenhaarasta.

    Äänestä

Takatalolta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huonopmpaanpäin kirjoitti:

Turuntien alkupäässä? Piti ostaa traktoriin polttoöljyä, mutta paikka näytti kovin hiljaiselta ja lippusiimat vedetty pihan yli. Nyt ei taida polttoöljyä saada Salosta enää lainkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu