Miksei täällä ylivieska-palstalla keskustella

yhtä voimakkaasti kuin haapavetiset omallaan ?
Visalan kaataminenko on lannistanut vai pylvästely ?
4119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Siksi kun täällä asuu vai SIVISTYNEITÄ IHMISIÄ ei haukuta yksityishenkilöitä

Äänestä

Täällä ei onneksi asu Wätys-Jussia. Ja kaikki Ylivieskalaiset osaa paikata pyörän kumin.

Äänestä

Täällä keskustapuolue on kokonaisuudessaan siirtynyt vihreäänpuolueeseen koska se on trendikästä. haihatellaan ilmastosopimuksiennimiin ja tuetaan tuulivoimaa,koska siinä pyörii korruptiota vihreät kiittää niin tuulivoimayhtiöitä saamastaan tuesta"rahallinen korruptio" kuin keskustapuoluetta joka tämän mahdollistaa ja pissii samalla maaseudunihmisten muoroihin. maapallollaonaina ollut kylmiä ja lämpimimpiä jaksoja. ja nyt jos ilmasto lämpenee sehän tietää sitä että myös energiantarve vähenee joka taas hillitsee lämpenemistä ja silloin maapallo hoitaa itse tällä sääntelyllä jo tätä "mörköä" jota ajetaan paratiisin pyssyyn vängällä. Oli mielenkiintoinen väyrysen kommentti keskustapuolueen nyky politiikasta se on unohtanut ihmisen,ja se kyllä näkyy. ja syy siihen on nämät pylväät ja muut pissatolpat.

Äänestä
  • Vedä välillä henkeä, kun olet jo näköjään henkeen vetänyt.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


haapavetisiltäoppia kirjoitti:

yhtä voimakkaasti kuin haapavetiset omallaan ?
Visalan kaataminenko on lannistanut vai pylvästely ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu