Haluan toivottaa hyvää joulua kaikille, paitsi kommunisteille ei mitään!
Hyvää joulua!
heippa2
10100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kommunistien jouluhan taitaa olla Marxin tai Leninin syntymäpäivänä ja silloin jaetaan lahjojen sijaan vuosia keskitysleirissä ja niskalaukauksia tunnelmaan pääsemiseksi.
Sosiaalipummi extyöloinen on päässyt siis jo Joulun tunnelmaan, hekumoimalla työväen keskitysleiristä ja niskalaukauksista.
SATAMAPALVELUMESTARIT
28.12.2016 11:03
Extyökkäri kirjoitti:
Työnantajat työllistävät juuri niin monta työntekijää kuin on mahdollista eli joiden tekemä tuotanto pystytään markkinoille syytämään. Enempää ei voi koska yritystenkin pitää pysyä pystyssä eikä yritysten sosiaaliturvaa ole olemassa jossa tappiot korvattaisiin valtion varoista maailman tappiin asti.
Neuvostoliitossa kokeiltiin tuhtan kanssa mutta kuinka kävi?
HEI! Onko Arvoisa Toveri Extyökkäri tullut mieleenne se asia, että VOITTO voisi olla todella pienemmpi kuin 100 prosenttia? Miksi tuotantokustannukset kertaa kaksi on ilmeisesti Teidän Arvoisat Toverit ja Porvarit Markkinahinnoittelunne alaraja? Nyt on sitten HYVÄ KYSYMYS se, että miten paljon TE Yrittäjänerot kiskotte silloin, kun kuten yleensä TE voitte toimia MONOPOLIHINNOITTELU rs:n määräämällä tavalla ja keinoin. Minä olen ihmetellyt todella paljon sitä, että jos Markkinahinta ei noin yleensä ole kolme tai neljä kertaa tuotantokustannukset, niin mistä ihmeestä te otatte sen kuvion, että TE voitte alentaa jopa tarjoushintoja 40-50 prosenttia tai jopa enemmän. Niin ja olen myös ihmetellyt sitä asiaa, että MIKSI ihmeessä sellaisilla henkilöillä kuin KONE, SANOMA tai Vastaavat rs:n omistajat ei ole varaa maksaa miljardituloistaan kuin kaksi tai kolme prosenttia veroa, vaikka esimerkiksi SAK-sankarit joutuvat maksamaan jotain sellaista kuin ainakin 30-40 prosenttia tai jopa enemmän. Mitenkä olisivat nyt asian ja asian haarat sekä näreet ja aidan seipäät siihen suuntaan, että TE Yrittäjä- ja Sijoittajanerot tyytyisitte esimerkiksi 20-30 prosentin Voittotasoon? Onko suorastaan Älyttömän paskamainen ja Yksityistä Omistajuutta halventava EHDOTELMA Arvoisat Toverit ja Porvarit sekä erityisesti Toveri Kauppa- ja Puolueneuvos Extyökkäri ja Vastaavat?
KommentoiIlmian
Olisikohan hieman syytä miettiä kysymyksen asettelua? Tämäkin tuntuu niin tutlta jotta arvelen sen pääosin olevan kopio jostain muusta vastauksesta.
muotoile se myös asialliseen asuun ilman mestarikromeluureja ja saatat saada vastauksenkin!
Tyyppi nimeltä Extyökkäri sai emäpersuilta korville loistavasta kommunismin kuvailusta ja koettaa palauttaa menetettyä kunniaansa ihannoimalla suojeluskuntatappamista.
Älä unta näe!
VERKKOKOULUMESTARIT000
28.12.2016 1:46
UUSI
HEI! Mikä nyt on todella Teidän AKS-asiamiesten TOTUUS eli PRAVDA Arvoisat Toverit ja Porvarit?
Onko Toveri ja Yrittäjäneuvos Työeläkeläinen ja onko Toveri ja Sijoittajaneuvos Extyökkäri selvillä siitä asiasta, että on ihme ja kumma olemassa myös Eräs Kulkuri ja KÄSITYÖMESTARIT rs:n jonkinlainen Kannattaja, joka ihmettelee todella paljon kaikenlaista ja varsin sitä toisenlaista Ilmentymäkuviota?
Nyt sitten Kokkarekapojen TOIVO- ja KORVA-remmi rs:n Iskutaistelijoille ei ole selvinnyt esimerkiksi se, että SUOMI-valtiona ei ollut Akselivaltioiden kanssa sotilasliitossa. Moni enemmän tai vähemmän Kummastelija ja SALANEUVOS ihmettelee sitä asiaa, että jos Toisen Maailmansodan aikana SUOMI-valtiossa oli 200-300 tuhatta NATSI-SAKSA rs:n sotilasta, niin millä ihmeen luvalla NE tänne todellakin tulivat vai tulivatko todella? Oliko siis kyseessä jonkinlainen VALLOITUS siis sellainen, jonka suorittivat HERRAKANSA rs:n ylivertaiset Taistelijasotilaat?
Mitä Erään Kulkurin kaikennäköiseen ihmettelyyn ja kummasteluun ehkä haluavat vastata SINIMUSTAT-yhteisön Puoluenerot kuten Toverit Extyökkäri, Työeläkeläinen, Antipunikki, J. Halla-Aho Seura, Espoon TIMPPA, Kyselijä-X sekä J. Havukka-Aho Seura ja Vastaavat?
Mitä Te SINIMUSTAT rs tiedätte nyt tällä hetkellä siitä asiasta, että mitä kaikkea tarkoittaa sellainen sanonta ja tietoryväs, joka todella väittää siten, että SINIMUSTAT-yhteisöllä on käytössään Täydellinen Tieteellinen Teoria nimittäin Uusklassinen Talousoppi ja SUHTEELLISUUSTEORIA sekä ALKUPAUKKUOPPI ja että SKP-SKDL-KASINO rs:llä on myös käytössään Täydellinen Tieteellinen Teoria nimittäin MARXISMI-LENINISMI-FILOSOFIA. Onko nyt Toveri Extyökkäri ja Kumppanit todella paha asia se, kun SINIMUSTAT-yhteisöllä ja TERÄSMIESAATE-yhtymällä on käytössään TÄYDELLINEN TIETEELLINEN TEORIA? Mitä asiastamme ehkä haluavat sanoa kaikki He, jotka kuuluvat sellaiseen Aateyhtymään kuin LAPUAN LIIKE, LOIMAAN KASSA ja LOIMAAN LUKKO sekä J Hetula-Aho Seura rs?
Voimmeko ME nyt toivoa jotain sellaista, että Te SINIMUSTAT rs:n kannattajat ja tukijat tekisitte selvän eron USKONTO ja TIEDE rs:n välillä? Meidän pitää ja täytyy muistaa vielä se asia, että on todellakin olemassa FILOSOPHIA et SEMOLOGIA sekä HISTORIANET et PLATONET. Mitä nyt Puolue- ja Yrittäjänerot haluavat tarinoida meille, jotka olemme todellakin sellaisia, jotka kuuluvat sellaiseen yhteisöön kuin KULKURIT ja jotka tukevat sellaista asia kuin KÄSITYÖMESTARIT rs:ää.
IlmiannaJaa
LISÄÄ KOMMENTTI
Vastaa alkuperäiseen viestiin
hyvää joulua ja uutta, parempaa vuotta 2017 NATA MORA KAPO INRA PCIS ARA IMF CBS KGB APN
VERKKOKOULUPALVELU000
28.12.2016 14:55
Extyökkäri kirjoitti:
Viimeisen sadan vuoden aikana kommunismi on ollut se suurin ihmisten kiduttaja ja pahoinvoinnin luoja maailmassa. Se ei ole siitä tapojaan korjannut vaikka aina vähemmistössä ollessaan saarnaa laupeuden sanomaa niin valtaan päästyään se näyttää kyntensä ja oppositio siirretään piikkilankojen taakse oppimaan tavoille ja huonot oppilaat saavat niskalaukauksen. Niin on kommunismin kanssa aina ollut ja aina tulee olemaan!
Oletko nähnyt kommunismin yhteydessä vapaata demokratiaa? Siihenhän me olemme tottuneet emmekä aina, varsinkaan -70 luvulla ja sen jälkeen syntyneet oikein osaa suhtautua reaalisti kommunismin niihin puoliin jota ne kuikulit eivät näytä ennen kuin heillä on valta.
Opettele vielä, kun kirjoitat minulle ja mainitset Extyökkärin niin jätä pois "toveri" koska sillä on tietty ylimääräinen painolasti mukanaan. Minä olen vain sellainen fiksumpi työmies jota voit käyttää tittelinä jos jotain haluat käyttää. Älä käytä porvariakaan koska oikeastihan niitä ei ole vaikka porvarillista taloutta harrastetaankin, myös ne nerot voit unohtaa jos et sillä itseäsi tarkoita.
Miksi et jo siirry kansan kieleen, yleisiin ilmaisuihin kuten muutkin palstan käyttäjät rautakanki miehiä lukuun ottamatta.
HEI! Onkohan DEMOKRATIA todella jotain sellaista kuin Täydellinen Paratiisi edes HYVÄ LÄNSI -yhteisössä Arvoisa Toveri Extyökkäri ja Arvoisa Toveri Työeläkeläinen sekä J Hetula Seura rs? Onko nyt sana KOMMUNISMI eli KUNTALAISUUS ja sana SOSIALISMI eli KAVERUUS ja TOVERUUS todella pahoja Hirviöilmentymiä? Miksi ei sana DEMOKRARIA voisi olla sellainen asia, joka kuvaa seteliselkärankaisia PERSUNEROJA sekä Oikeistoneroja ja Mestarikiduttajia esimerkiksi ROSKALAATIKKO- ja KAATOPAIKKA-kuvioissa? Mitä nyt Toverit ja PORVARIT ehkä haluavat vastata eräälle Kulkurille ja vielä KÄSITYÖMESTARIT rs:n tukijajoukoille?
Sosialismi ja työväenvallankumous tulee vuorenvarmasti.
Hyvää uutta vuotta lukijoille.
Kumpi sen teistä aloittaa? Sen vallankumouksen? Sinä vaiko kaverisi? Tuskin teitä muita löytyy!