pääse eroon siitä ajatuksesta et me oltas vaan oltu niin sopivia toisillemme.
Mä en vaan mitenkään
HyvääJoulua
26955
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Mikä meitä sitten estää olemasta?
Tämä on aika monimutkainen juttu
Laita viestinä vaikka jouluinen toivotus, en usko kenenkään siitä ainakaan pahastuvan.
Valitettavasti usein näissä jutuissa erehtyy.
Minäkin olen erehtynyt miehenä näkemään naisessa hetkeen aikaa jotain, joka sen kaiken muun alta on pilkottanut. Esimerkiksi tietynlaisen lapsenmielisyyden, ilkikurisuuden, huumorin ja välittämisen.
Mutta kun siihen päälle on ladattu sitten paljon sosiaalista taakkaa, vittumaisuutta, vaatimuksia ja loputtomia tarpeita, itsekkyyttä jne. niin se nainen jota katselen ei ole sitten enää se nainen jota todella tahtoisin.
Kamalaa jos naisella on jotain loputtomia tarpeita.....😥. Kauas semmoisista. Onhan se jo epänormaalia jos joku kokoajan tarvitsee jotain! Ja nuo muut rasitteet lisäksi.... Sosiaalinen taakka. Sitähän pitäisi välttää kaikin keinoin... Eli kiertää kaikki ihmiset kaukaa ettei tuollainen "rutto" vain tarttuisi...
että miten jaksat olla suhteessa mistä ei ole enää jäljellä kuin ns. pakko olla.
En jaksais, ei pakolla saa muuta kuin itselleenkään mielipahan ja elämisen vaikeuden.
Hyvää joulua kuitenkin, toivottaa muuan nainen.
Kuulostat juuri niin vittumaiselta kuin odotinkin jonkun selittävän asioita.
Oltais toki sopivia. Kuin ananas ja kookos, oltais ystäviä jookos?
Mä voin olla ananas. Sä oot ihan selvä kookos - hirvee vaiva avata ja sit kun saa auki niin onko se sit hyvääkään. Mitä sillä edes tekis?
Ei niin hirveä vaiva sille kuka sen hallitsee. Sisältö ihan täyttä huippua.
Teen susta tommosen.
https://sc02.alicdn.com/kf/HTB1CU3KKFXXXXXfXXXXq6xXFXXXO/Handcarved-Monkey-Figurine-Unique-Carving-Coconut-wood.jpg_200x200.jpg
Sehän on elinehto
Hengissä pysyminen on elinehto ehdottomasti.
pelottaa ja jännittää. kuule tiedätkö kun se ei haittaa mitään ja kyllä muakin. lupaan pitää kuin kukkaa kämmenellä mutta tiedäthän että mun pitäis jollain tavoin kuitenkin päästä sinne sun luoksesi. omin avuin löydä sinne ja nämä palstalla säädellyt kohtaamiset eivät onnistu niinkuin on nähty. eli....jotain pitäisi nyt keksiä. olen täällä kaupungissa vielä ihan sun takiasi.
Niinhän me oltais sovittu ja sovittais edelleen :)
Se hänelle nyt kerrothan.....
Ja vitut.
Tajusin että ei sovita. Heräsin ja olin onnellinen ilman ajatusta sinusta.
Niinsevainmenee pidä turpa kiinni juoppo ja hanki apua. Alkoholisti
Alkoholin sijaan olin addiktoitunut häneen. Tuskin juon mitään koskaan.
Pk? Arvosi laski silmissäni, kun et soittanut minulle etkä edes vastannut kännykkääsi.
Sinua ei kiinnosta puhua mistään.
Tiedoksi nyt kuitenkin, yritin jutella "Tarja-48" - miehen kanssa PUHELIMESSA. Ei onnistunut. Aikookohan koko ikänsä jatkaa naisten VAKOILUA
- FB-sivuille ja sähköposteihin murtautuen,
- näppäimenlyönnit tallentavin vakoiluohjelmin ,
- ajelemalla kotien lähistöllä?
Hämärä mies. Kuulosti puhelimessa käytettyjen autojen kauppiaalta. Luonne näkyy heikentyneen iän myötä, ei jalostuneen. Sutki pakenija "silleesti" meininkeineen.
Alkoholillakin voi olla osuutta luonteen rappeutumiseen.
Sitä minäkin mietin, en edes halua sitä ajatusta mielestäni. Ehkä joskus olemmekin?. Miksi sitten satuimme samaan paikkaan?
Emme ole. Tiedän sen.
Niin se ei mene, mies.
Harmi että satuimme samaan paikkaan, en olisi halunnut tietää, että olet sellainen.
Linkki-ihmisen puheista en ikinä aavistanut millain pakkaus olet, mies.
Tiiäkkö kun en minä voi sua ottaa maarakennus, kun olet naimisissa, ja niin olen minäkin. (Etkä sinä niin kyllä sanoisikaan.)
Harvoin tapaa ihmistä, joka noin osaa toisen lauseita jatkaa, ja käsittää kaiken heti. Ja se sinun loputon vaatimattomuutesi, vaikka pää on terävä kuin partaveitsi.
Aina niin kohtelias. Lämmin halaaja. Sinulle toivoisin hyvää, vaikka sulla olisi kaksikin vaimoa.
Huijaat vain itseäsi "Ei_erityinen" muut nimimerkit. Onko kuolemansairasta miestäsi edes olemassa, vai vedätkö Jukan "esiin" vain kerjätäksesi myötätuntoa itsellesi. Keskityt yöt päivät itseesi tämän palstan kautta, milloin muka huolehtisit miehestäsi ja muusta elämisestä? Pelkurit pakenevat totuutta.
Tollaisista ajatuksista ei oikein hyötyä ole, jos se toinen osapuoli on toista mieltä. Samaa mieltä yhdestä miehestä, mutta hän on varmaan ihan toista mieltä asiasta. Ja vastaavasti moni minusta oksettava mies on sitä mieltä että sopisivat kanssani yhteen.
Päinvastoin en ikinä ajatellut koskaan missään, että sopisimme toisillemme. Kuitenkin on pahoja vaikeuksia unohtaa, ikävä on välillä repivää. I hate you 😖