Rasistinen juhla

RaukkaOnRasisti

Voin vain kuvitella kuinka ahdistavaa pakolaispoloisille on kun joulua tuputetaan joka tuutista. Saisitte hävetä, joulua tuputtavat rasistijuntit. Minä ainakin häpeän teidän puolestanne.

Ei rasismille!

4

154

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Magisteri

      Siispä lopetettakoon joulunvietto ja koko suuri enemmistö viettämään vain pakolaisjuhlia. Se olisi tasapuolista? Kyllä tänne pyytämättätulleiden edessä matelu on mennyt liian pitkälle.

    • Jooooluuuu

      Joulu juhlista jaloin.

    • jouluonjoulu

      Suurimmalle osalle suomalaisia on jouluiset muistot ja tunnelmat kaikkein kauneimpia! Menkööt kotiinsa luomaan omia joulumuistoja ne, jotka täällä "kärsivät"! Pientä rajaa, liiaksi jo matujen mieliksi eletään, ja kalliiksi tulee!Eikun kinkkua pöytään ja enkelitaivaan soimaan!

    • Höhööhehee

      No voi hellanlettas sentään...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      82
      6225
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      29
      3743
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      26
      3101
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      366
      1674
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1378
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      26
      1302
    7. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      916
    8. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      42
      883
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      860
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      829
    Aihe