Siinäpä se tulikin...Minkälaisia lääkkeitä on käytössä spastisuuteen? Erityisesti kysyn vielä käveleviltä, mutta voimakkaasta spastisuudesta kärsiviltä, mutta myös muiden kokemuksista olen kiinnostunut.
Mitä lääkkeitä käytätte spastisuuteen?
4
272
Vastaukset
- regei
Sirdalud Retard 6mg 1kapseli 1-2 kertaa päivässä mutta olen yhen vaan päivässä ottanu.
Ms ollut jo 15vuotta ja 5v sitten Maskussa sain reseptin muita lääkettä ei ole nyt.
Avonex:sia 1½vuotta piikittelin mutta ei sopinu joten se siitä. - TuskastunutKoira
Kylläpä vähällä pärjäät :-) Itsellä aikoinaan jouduttiin jatkuvasti lisäämään Sirdalud-annosta kun teho heikkeni. Lopulta sitten vaihdettiin kokonaan lääkettä ja oikeaa lääkettä etsitään edelleen.
- regei
Niin sen verran jatkan et on mullakin menettäny lääke tehoaan ehkä tottumuksesta otan ainakin yhen tabun. Ennen nukkumaan menoa otan kyllä yksikin riittää ja uni tulee helpommin :)
Jos joku muukin täällä tähän kommentois mistä apuja tähän sais niin ilolla ottaisin tiedon vastaan kun mullakin suurin ongelma on juuri spastisuus :(
- TuskastunutKoira
Onko kellään käytössä Baklofen-pumppua? Käyttääkö kukaan kannabista spastisuuteen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista997893- 1075627
- 2754891
- 494863
- 763637
- 512869
- 632615
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222478Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292412- 412294