Ylen areena/teemalla katson elokuvaa kuuden vuosikymmenen takaa-
Kävin nuorena harvoin elokuvissa joten tv-elokuvat ovat usein mielenkiintoisia kuten näyttelij't ja ohjaajatkin.
http://areena.yle.fi/1-2737873
Kävin nuorena harvoin elokuvissa joten tv-elokuvat ovat usein mielenkiintoisia kuten näyttelij't ja ohjaajatkin.
http://areena.yle.fi/1-2737873
Vastaukset 14
Vanhimmat
HYVÄT KESKUSTELUT
Ruuneperi tuo nytkin tämänkin keskustelun avaajan nikin puheenvuoroissaan ilkeästi esiin. Joutavoista kiittelee musiikista..hmm.
Kun ystäviiini kuuluu maailmalla arvostettuja säveltäjiä, kapellimestareita, oopperalaulajia, muusikkoja jne. harvoin heitä keskusteluihin tuon enkä tiettävästi koskaan kutsunut.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14636753/palstan-quothyvat-keskustelutquot
Mistähän mahdat taas puhua?
Mikähän tämä JOUTAVOINEN lienee?
Vincet Van Gogh
(Lust for Life, USA 1956) Elämäkertaelokuva Vincent Van Goghista, joka jatkuvasti koki epäonnistumisia, loi hienoa taidetta ja myi vain yhden maalauksen elinaikanaan. O: Vincente Minnelli. N: Kirk Douglas, Anthony Quinn.
LINKIT JA ARTIKKELIT
Ruune tulee sekoilemaan kun kerron elokuvasta, jonka päähenkilö
on SUOSIKKINI ollut lapsuudestani saakka. Hän möi eläissään vain yhden teoksensa - nyt niistä maksettaisiin jopa miljoonia euroja!!
Van Goch tunnetaan taiteilijana eikä hänen teoksiaan ole juuri vapailla markkinoilla vaikka ei eläissään saanut niitä kuin yhden Teo-veljensä kaupittelemanma.
RAKASTA
kärsi ja unhoita. Monet tunnetut taiteilijat eivät ole saaneet nauttia
eläessään taloudellisesta menestyksestä ja luolleetkin usein unohdettuina.
EUTANASIA
halutaan laillistaa. Kuinka moni kuitenkin haluaisi edelleen elää
kuten tässäkin keskustelussa on alussa linkki elokuvaan..
Nyt hyppäsi ruunen suusta oikea rupikonna .Kehtaakin vielä puhua että JOKAINEN tervehtii kuolemaa pelastajana. Kukahan täällä muuten riehuu ?
sanoo yksi, joka ei tunnu edes tajuavansa omia tekstejään.
Vaalierkki ei tiedä ees mistä on kotoisin!!
RIEHUJA
kertoo kuolemaan olevan pelastajansa myös muille kaltaisilleen.
Jos ihminen on koiran omistaja, voidaan muistolaattaan lisätä: Parasta hänessä oli hänen koiransa".
Titeilija elää usein köyhyydessä kun rahaa tulee vsta kun teoksia on myyty ja päässyt "valokeilaan"!