HEUREKA!!!!!

Oli siitä sinuun ihastumista jotain hyötyäkin mies.
Ollaan saatu harsittua kasaan tätä meidän nuhruista liittoa tässä joulunpyhinä miehen kanssa ja pitkästä aikaa minusta tuntuu hyvältä omassa elämässä. 😊
Ollaan vietetty kainalokkain aikaa ja rakasteltu paljon ja olen saanut tuntea itseni hyvin erityiseksi omalle puolisolleni.
Olen siis päässyt takaisin sinne minne kuulunkin , kotiin.
Voi hyvin ystävä ja näkemiin 🖐
7436
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tiedätkö, kuulostaisi käsittämättömän hullulta, mutta jos tämä olisi eräs nainen niin toteaisin että uskomattoman hienoa kuulla.
Minulle vaikka kuinka kiinnostunut tai ihastunut olisinkin itse tulee ensimmäisenä niiden ihmisten omat liitot.
Enemmän kuin itkisin naisen perään olisin lähinnä kateellinen etten ole löytänyt omaa vastaavaa suhdetta vaikka sekin olisi taka-alalla toisten onnen takia.

Hienoa sinulle.

Äänestä

Näin kohtuullisen pitkän avion aikana ( vaikka nuori olenkin) olen nähnyt monta yläosat ja alamäkeä ja tämä viimeinen alamäki oli tuhota kaiken. Mies oli omissa maailmoissaan liki 26 kuukautta ja minä yritin sitkeästi kestää siinä mukana. Kesällä ihastuin palavasti itseäni vanhempaan mieheen , jonka kanssa ei tunneta eikä edes olla oltu kummemmin tekemisissä. Nyt joulunaika on ainakin antanut ymmärtää että mun liitossa saattaisi sittenkin olla se toivonkipinä jota olen odottanut jo pitkään.
Toivon että onneni kestää.🙂

Äänestä

Onnea teille!
Omakohtaisesti en pystyisi palaamaan exäni kainaloon, en menisi vaikka hän tekisi mitä tai "muuttuisi" ei onnistu.
Oksennan ajatuksestakin.
Uskon että exät on exiä syystä..

Äänestä

Exä? Olen koko ajan asunut ja ollut naimisissa yhden miehen kanssa sellaiset 17 vuotta. Mies hapuili meidän suhteessa reilut kaksi vuotta ja ero oli nyt ennen joulua mun mielessä jo valmis , kunnes tuli joulu ja se jokin meidän välillä taisi palata.

Äänestä

Siinäpä itse kirjoitit hyvän tarinan itsellesi. Itseäsi on kiittäminen.
Taistelit aikasi paholaisten kanssa. Nyt saat palkinnon.
Vaikka teki kipeää ei auta.

Äänestä

Hienoa että rakkaus kukoistaa näin jouluna :) Toivotaan että aloittajan onni kestää pitkään. :)

Itse lähden vaimon kanssa Heurekalle lenkille. :)

Äänestä

Hieno homma aloittajalla. Onnittelut. Minun sydämeni ei liitossani kestänyt toivoa ja uskoa ja aina alas mätkähdystä. Mutta joulu on lasten juhla. En itsekään täydellinen ole, vikansa minussakin ja ehkä minäkään en ole sopiva kenellekään. Tunteet heittelehtineet, mutta nyt en tunne mitään. Oikeastaan helpottavaa kun ei tunne mitään. Ei mitään taisteltavaa, ihan sama miten asiat menee. Kantakoon toinen väliin vastuun. Avoin katse tulevaisuuteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OnniPalasi kirjoitti:

Oli siitä sinuun ihastumista jotain hyötyäkin mies.
Ollaan saatu harsittua kasaan tätä meidän nuhruista liittoa tässä joulunpyhinä miehen kanssa ja pitkästä aikaa minusta tuntuu hyvältä omassa elämässä. 😊
Ollaan vietetty kainalokkain aikaa ja rakasteltu paljon ja olen saanut tuntea itseni hyvin erityiseksi omalle puolisolleni.
Olen siis päässyt takaisin sinne minne kuulunkin , kotiin.
Voi hyvin ystävä ja näkemiin 🖐

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu