Viking-Loton hinta

spilleman

Suomi on kallis isiemme maa. Viking-loton ruudukkohinta on 80 senttiä ja Norjassa se maksaa 44 senttiä. Kaksi kertaa enemmän saa maksaa täällä. Vaihda maata.

5

1380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuin

      mistä tiiät niillähän on eri rahayksikkö kun meillä 1 NOK=0.11€?

    • nokkii

      Norjassa 1 rivi Viking Lottoa maksaa 5 NOK eli n. 0,55 euroa. Ei se ero nyt niin suuri ole.

      • toteanpa

        Suomen Viking Lotto on 51% kalliimpi kuin Norjan. Ja lisäksi norjalaisten tulotaso on selvästi korkeampi kuin suomalaisten. Suomalaiset ovat Viking lotossa mukana vain pottia lihottamassa, mutta norskit vievät voitot koska voivat lykätä paljon enemmän rivejä sisään samalla rahalla ja samalla kipukynnyksellä.


    • whaaaaaat

      Pieni kansa Norja vie päävoitot,. Ilmeisesti siellä pelataan satakertaisesti Suomeen verrattuna. Edes extra miljoona ei ole tuonut päävoittoa Suomeen ( vielä). Valitsin kertakaikkiaan oikeat numerot riviin, mutta nolla oikein.

    • Läskiveikkaus

      Veikan peleissä nolla oikein on vakio. Hullua uskoa veikkauksen mainontaan. Mitään et voita. Et eilen, et tänään et huomenna. Veikkaus lihottaa itseään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      52
      4528
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      149
      4187
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3832
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      125
      3790
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      43
      3615
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      77
      3453
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      98
      3021
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2875
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2696
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2394
    Aihe