Tutkittiinko Karttuset aivot vasta kuoleman jälkee

ennen-vai-jälkeen

Missään eikä koskaa ole kerrottu, kuvattiinko Karttusen aivot ennen kuin hän lähti tai paremminkin kirjattiin ulos sairaalasta?

Voiko tähän kysymykseen saada mistaan totuudenmukaisen vastauksen?

Nimittäin, jos aivot kuvattiin vasta kuoleman jälkeen, niin tällä perusteella ei voi tuomita ketään mihinkään rangaistukseen.

Paitsi ehkä sairaalan hoitovirheeseen. Mitä todennäköisemmin sairaala teki hoitovirheen.

Mikäli kyseisessä sairaalassa kirjoitetaan sairaskertokset saman kaavan mukaan kuin yleensä sairaaloissa, niin ei todellakaan tiedä, mikä on totta, mikä ei.

Epäilyksiä herättää myös pitkä aika, noin kaksi viikkoa kuolemasta, ennen kuin virallisesti kerrottiin sairaalan kanta tapahtuneesta. Suojeleeko sairaala joitain lääkäreitä ja muunteli kertomuksiaan tämän vuoksi.

Jos Karttusen aivot kuvattiin HETI, eikä mitään poikkeavaa huomattu, niin siinä tapauksessa Karttunen on telonut itsensä sairaalasta lähdettyään.

Jos Karttusen aivot kuvattiin ja huomattiin ruhjeet, niin sairaala TEKI HOITOVIRHEEN kirjoittaessaan Karttusen ulos sairaalasta!

Asia ei ole niin yksinkertainen kuin mitä valemedia sen esittää!!!

5

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Antipersux

      Täälläpä taas persujen oikeuspoliittinen osasto pohtii yhdessä lääketieteellisen osaston kanssa syntyjä syviä. Eli miten saadaan jollakin ilveellä aseman potkija vapaaksi ja jopa hänelle myönnettyä mitalia ansiokkaasta toiminnasta.

      Oikeuspoliittisen ryhmän jäseneksi pääsee kun osaa latrata kossua vissyvedellä. Sen sijaan lääkäriryhmään pääsee kun on ollut vähintään kuutonen veistossa. Ja sitten ei muuta kuin antamaan arvioita.

      PS. Siis mistä näitä oikein tulee?

      • Logiikan.peruskurssi

        Miten yhdistät lääkäreiden toiminnan persuihin?


      • Antipersux

        Kysy sitä avaajalta. Hänhän tässä lääkärinä toimii ja nataa asiaan liityviä ohjeita...


      • Onko nyt ymmärrettävä että näitä natseja voi vapaasti potkia samoin kuin Karttusta.Minä ainakin olen ymmärtänyt näin,koska näiden mukaan tässä ei ole mitään väärin tehty.


      • Luru_Kiljunen

        Työryhmien alustavassa tuomioesityksessä ehdotetaan Torniaiselle ansiomitalia ja Karttuselle pieniä sakkoja ja yhdyskuntapalvelua 100 h. Työryhmät korostavat, että kommarituomarien on paras ottaa ehdotus huomioon. Tuomioesitys lähetetään tuomioistuimelle, kunhan ensin löydetään yksi kirjoitustaitoinen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      134
      2704
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      256
      2264
    3. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      17
      1393
    4. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      115
      1062
    5. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      96
      1011
    6. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1003
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      13
      892
    8. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      55
      788
    9. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      50
      741
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      277
      732
    Aihe