Suomi kuuluu länteen

Vihainen_suomalainen

Allekirjoittanut ei usko palstalla olevan täyspäisiä henkilöitä.
On huomioitava myös trollit, joiden tarkoitusperät löytyvät Venäjän politiikasta; on venäläisten etu saada suomenkieliset suomalaiset vihaamaan kaikkea länsinaapuriimme viittaavaa. Venäjän hallinto on viisaasti jo kauan käyttänyt löysiä lakejammekin hyväkseen ostamalla paljon saaristoa Suomen ja Ruotsin välillä, sekä strategisista paikoista manner-Suomesta. Kun he katsovat ajan sopivaksi, saamme kokea hyvin nopean miehityksen.

Usein kuulee väitettävän, että suomalainen mies, ja vieläpä perussuomalainen mies, vaatisi esim. Ahvenanmaan luovuttamista tai eurolla myymistä venäläisille ja, että ne suomalaiset miehet myöskin vaatisivat venäjänkielen opintoja ruotsinkielen tilalle. Väärin luultu.
Yksikään AITO suomalainen, etenkään Suomen armeijan läpikäynyt mies, ei kirjoita sellaista törkyä millään palstalla jota nuo trollit tekevät täällä, Rkp/SFP-palstalla ja monella muullakin palstalla: asepalveluksen suorittaneet tietävät mitä seuraa jos venäläiset saa vastaansa idästä ja lännestä. Miehet tietävät koulutuksensa ansiosta myös sen, miten helppoa Suomen miehittäminen voi lopultakin olla ja kuinka helppoa on vallata maa jonka kansa on valmiiksi riitautettu paitsi keskenään, myös länteen päin eikä lännestä ole sitten enää mitään apua odotettavissa kun siteet katkaistaan.

On Venäjän etu saada suomalaiset tappelemaan keskenään. Heidän strategiansa on vanha jo antiikin ajoilta: hajoita ja hallitse.

Joten trollit ja heidän ansiostaan kaikki ruotsinkieleen ja Ruotsiin päin vihansa suunnanneet painukoot v..tt...n.

Kaikki, jotka osaavat ajatella geopoliittisesti järkevästi, vaatimaan nyt suomalaisten integroimista enemmän länteen, enemmän Skandinaviaan. Sillä linjalla olivat nekin maanisät aikoinaan, jotka päättivät Suomen olevan virallisesti kaksikielinen, eikä se toinen kieli ole venäjä.

4

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NäinOnMarjat

      "eikä se toinen kieli ole venäjä."

      Eikä se toinen kieli ole koskaan ruotsi!

    • RikkauttaOnTullut

      "Raportin perusteella eteläisessä ja keskisessä Ruotsissa on 15 aluetta, joilla poliisin on vaikeaa tai lähes mahdotonta suoriutua sille annetusta tehtävästä. Alueiden taakkana ovat muun muassa sosiaaliset ja taloudelliset ongelmat sekä rikollisten suuri määrä."

      "Poliisi kohtaa lähiöissä myös fyysistä vastarintaa. Esimerkiksi Tukholman pohjoisosassa teini-ikäiset pojat ja nuoret miehet hyökkäävät virkavaltaa vastaan muun muassa kiviä heittämällä, kertovat STT:n haastattelemat poliisit."

      Ruotsin poliisi on vaikeuksissa monikulttuurisuuden tuojien kanssa.
      Suomi seuraa perässä ja kohta sama tapahtuu täällä meilläkin ja poliisi joutuu perääntymään kun monikulttuuriset hyökkäävät.

      • IUUJIUYJIYI

        Jaha, trolli kaipaa veli Venäjää apuun.


    • MiliisinVoimaaMusuihin

      Oikein vastattu me tarvitsemme samoja oppeja mitä on naapurimaan miliiseillä siellä ei sotarilliset ja matumuuttajat kukkoile ihmisten silmille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      430
      3039
    2. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      79
      2330
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      116
      1858
    4. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      194
      1537
    5. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      77
      1502
    6. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      27
      1483
    7. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1455
    8. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      20
      1368
    9. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      41
      1341
    10. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      80
      1307
    Aihe