Suomi kuuluu länteen

Vihainen_suomalainen

Allekirjoittanut ei usko palstalla olevan täyspäisiä henkilöitä.
On huomioitava myös trollit, joiden tarkoitusperät löytyvät Venäjän politiikasta; on venäläisten etu saada suomenkieliset suomalaiset vihaamaan kaikkea länsinaapuriimme viittaavaa. Venäjän hallinto on viisaasti jo kauan käyttänyt löysiä lakejammekin hyväkseen ostamalla paljon saaristoa Suomen ja Ruotsin välillä, sekä strategisista paikoista manner-Suomesta. Kun he katsovat ajan sopivaksi, saamme kokea hyvin nopean miehityksen.

Usein kuulee väitettävän, että suomalainen mies, ja vieläpä perussuomalainen mies, vaatisi esim. Ahvenanmaan luovuttamista tai eurolla myymistä venäläisille ja, että ne suomalaiset miehet myöskin vaatisivat venäjänkielen opintoja ruotsinkielen tilalle. Väärin luultu.
Yksikään AITO suomalainen, etenkään Suomen armeijan läpikäynyt mies, ei kirjoita sellaista törkyä millään palstalla jota nuo trollit tekevät täällä, Rkp/SFP-palstalla ja monella muullakin palstalla: asepalveluksen suorittaneet tietävät mitä seuraa jos venäläiset saa vastaansa idästä ja lännestä. Miehet tietävät koulutuksensa ansiosta myös sen, miten helppoa Suomen miehittäminen voi lopultakin olla ja kuinka helppoa on vallata maa jonka kansa on valmiiksi riitautettu paitsi keskenään, myös länteen päin eikä lännestä ole sitten enää mitään apua odotettavissa kun siteet katkaistaan.

On Venäjän etu saada suomalaiset tappelemaan keskenään. Heidän strategiansa on vanha jo antiikin ajoilta: hajoita ja hallitse.

Joten trollit ja heidän ansiostaan kaikki ruotsinkieleen ja Ruotsiin päin vihansa suunnanneet painukoot v..tt...n.

Kaikki, jotka osaavat ajatella geopoliittisesti järkevästi, vaatimaan nyt suomalaisten integroimista enemmän länteen, enemmän Skandinaviaan. Sillä linjalla olivat nekin maanisät aikoinaan, jotka päättivät Suomen olevan virallisesti kaksikielinen, eikä se toinen kieli ole venäjä.

4

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NäinOnMarjat

      "eikä se toinen kieli ole venäjä."

      Eikä se toinen kieli ole koskaan ruotsi!

    • RikkauttaOnTullut

      "Raportin perusteella eteläisessä ja keskisessä Ruotsissa on 15 aluetta, joilla poliisin on vaikeaa tai lähes mahdotonta suoriutua sille annetusta tehtävästä. Alueiden taakkana ovat muun muassa sosiaaliset ja taloudelliset ongelmat sekä rikollisten suuri määrä."

      "Poliisi kohtaa lähiöissä myös fyysistä vastarintaa. Esimerkiksi Tukholman pohjoisosassa teini-ikäiset pojat ja nuoret miehet hyökkäävät virkavaltaa vastaan muun muassa kiviä heittämällä, kertovat STT:n haastattelemat poliisit."

      Ruotsin poliisi on vaikeuksissa monikulttuurisuuden tuojien kanssa.
      Suomi seuraa perässä ja kohta sama tapahtuu täällä meilläkin ja poliisi joutuu perääntymään kun monikulttuuriset hyökkäävät.

      • IUUJIUYJIYI

        Jaha, trolli kaipaa veli Venäjää apuun.


    • MiliisinVoimaaMusuihin

      Oikein vastattu me tarvitsemme samoja oppeja mitä on naapurimaan miliiseillä siellä ei sotarilliset ja matumuuttajat kukkoile ihmisten silmille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      267
      2451
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2401
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1578
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      45
      1465
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1367
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1339
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1240
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1039
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1009
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe