kierot savolaiset

Oikeet immeeset
12862
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Avohoito ei toimi Suomessa ja se näkyy täällä.

Äänestä

Savolaiset naiset on nättejä mutta helvetin kieroja sekä antavat jokaiselle kaksi lahkeiselle avoimin mielin..
Sen myös voi huomata facebookin savon sinkku ryhmässäkin miten avointa on tortun jako homma

Äänestä
  • No, eehä se järvi siitäe kulu jos siinäe vähä ajankuluksee souteloop.

    1Äänestä

Onko ongelmana se ettei täällä korpikaupungissa ei ole muuta tekemistä kuin tehdä kahjoja aloituksia?
Muuta etelään! Oikeasti, ihmisten ilmoilla on mahdollisuuksia tehdä muutakin.

Äänestä

Katohhan ku joku on rustanna lupsakkaan alotuksen:D Sehän meekäpoejjan mieltä lämmittää aena, jotta lööttyy muitakkii savonkielen ystävijä:D:D Myö ollaan sitä Suomemmuan aejjoenta elliittijä:D:D Muut meelle katteoksissaa huutelloovat:D:D Mutta myöhän ee siitä välitetä vua huastettaa eelleennii:D:DXDXDXD

Äänestä
  • Jäe tuassiisa sanomatta et enimmän meekäläestä kuitennii lämmittääp se ku löytääp jostae talavihommoo tae mielummin ussiimpoo:D:D Oun minnäe spede eh eh vua sevverra sissäänlämpivee sorttii eh eh jos ies tiijättä mittäe se meinoop:D:DXDXDXD

    Äänestä

  • savonkielkunnijjaan kirjoitti:

    Jäe tuassiisa sanomatta et enimmän meekäläestä kuitennii lämmittääp se ku löytääp jostae talavihommoo tae mielummin ussiimpoo:D:D Oun minnäe spede eh eh vua sevverra sissäänlämpivee sorttii eh eh jos ies tiijättä mittäe se meinoop:D:DXDXDXD

    Niätsen ku joku toestaetonen on yrittännä kirjuttoo savvoo:D:D Määhhä vielä kuitennii jatkammaa savonkielen opiskelujas:D:D Ee oo sinun taejjot meekäpoejjan tasolla:D:DXDXD

    Äänestä

  • Savon kieli muuttuu kuten muutkin kielet. Slangit. 2050 savon kaunis kieli on hyvin erilaista kuin tänä päivänä.

    Äänestä

Menitte trollin ansaan. Jos nimimerkki on tumma mies jkl (nykäskylä)

Joku heinäkenkä nykäskylästä trollaa.

1Äänestä
  • Samaa ajattelin. Mutta luulen aloittajan olevan Kuopiolainen nainen. Suatan viärässä ol.

    Äänestä

  • Oikeasti se on iso karvainen setämes Oolusta

    Äänestä

  • Siulle on tuttuja karvaset setämiehet. Pääsevät ilmeisesti selkääsi..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tummamiesjkl kirjoitti:

Oikeet immeeset

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu