Kuka Tilasi ja mitä

HuaHinVaarallinen

15

362

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllänesai

      Koskettaminen oli vahinko horjahdus jossa humalainen britti tönäisi ihan kunnolla paikallista ja paikallinen tulkitsi sen tönäisyksi ja brittimies ei korjannut tilannetta ja pyytänyt anteeksi.

      Sokeriksi pohjalle humalainen brittiäiti meni sitten kinaamaan thain kanssa ja erehtyi vieläpä antamaan tälle litsarin. Se oli viimeinen virhe.

      Tarinassa on kolme opetusta.
      -Jos tönäiset vahingossa niin pyydä heti anteeksi nöyrästi.
      -Älä ala kinaamaan, vaan poistu nöyrästi.
      -Älä ikinä kosketa thain päätä riidan yhteydessä puhumattakaan lyömisestä.

      Britit ei varmaan olisi halunneet turpaan, mutta hankkivat kuitenkin itselleen 100% varman turpalöylyn. Varmaankin ottivat opikseen.

    • 110kgexbox

      Olen nähnyt toisesta kuvakulmasta videon, jossa käy selvästi ilmi että mummu aloitti lyömisen. Thaikundilla, joka tyrmäsi kaikki kolme, oli vasemmassa jabissa erinomainen ajoitus, mutta ei juurikaan lyöntivoimaa. Minä olisin nauranut sille iskulle ja sitten se olisi ollut laaki ja vainaa. Tosin olisin saanut lopulta turpaani ja kunnolla, mutta tilanteessa en osaa olla lyömättä enkä perääntyä.

    • KamalaaKatsottavaa

      Maassa istuvaa vanhaa naista potkaistiin voimalla päähän. Hyvää käytöstä Hua Hinin asukeilta.

      • HuaHinTurvaton

        Hua Hin hyvä kohde eläkeläisille? Potkuja vartaloon ja päähän.


      • markkinointipalvelut
        HuaHinTurvaton kirjoitti:

        Hua Hin hyvä kohde eläkeläisille? Potkuja vartaloon ja päähän.

        Hullut päivät Hua Hinissä: -Ilmaiset nenäoperaatiot ilman jonotusta, -nyt vain Hua Hinissä!


    • Markkinointipalvelu2

      Hyvät palvelut Hua Hinissä ruokatarjoilu suoraan sänkyyn, tosin sairaalan sänkyyn ja vain liemiruokaa.

    • PattayaJone

      Mä tilasin ainakin Kallen vuosikerran, Alkaa erikoisnumerolla tammikuussa 2017.

    • osaankäyttäytyä

      BRITIT SAIVAT MITÄ TILASIVAT. TÄMÄ ON TOSIASIA.

      Tämä britten "hakkamisesta" jatkuvasti palstalla kirjoitteleva trolli on valitettavasti yksi näistä törttöilijöistä Hua Hinissa. Hänelle on jäänyt pyhä viha Hua Hiniä kohtaan, koska trolli saanut neniinsä. Verta tullut kuin härän niskasta ja tekohampaatkin rikkoutuneet. Riidellyt baarissa laskusta ja tyttö ei ole lähtenyt oman turvallisuutensa takia tämän mukaan.
      Ikävä kyllä tämä trolli ei ole koskaan ymmärtänyt sitä tosiasiaa, että hän itse tilasi ja kerjäsi itselleen vaikeuksia. Eli sitä saa mitä tilaa, TROLLI.
      Todennäköisesti sinulla on ikuinen porttikielto Thaimaahan ja se on sinun oma syysi.

      Lopeta tämä paskan jauhaminen ja muista ottaa lääkkeesi säännöllisesti niin voit joskus jopa parantua katkeruudestasi.

      Juttelin joku kerta tämän Siljämäen kanssa näistä törttöilijöistä. Hän on muutaman kerran pelastanut näitä hulluja turistipoliisin kynsistä.
      Ikävintä on se, että nämä hullut eivät osoita edes kiitollisuuta Sijamäelle, vaikka hän on nämä hullut pelastanut pahimmilta vaikeuksilta. Jotkut hölmöt ovat vieläpä haukkuneet Siljamäen poliisiaseman ulkopuolella.

      Suomalainen Sipi Siljamäki on vapaaehtoinen turistipoliisi Thaimaassa. Hän on nähnyt maanmiestensä töppäyksien koko kirjon toimittuaan tehtävässä nyt neljän vuoden ajan.
      -Suomalaisten edesottamukset ovat olleet hyvin kirjavia erilaisista pahoinpitelyistä ja solvauksista lähtien. Lisäksi ulkomaalainen saattaa Thaimaassa tietämättään käyttäytyä hyvinkin loukkaavasti, Siljamäki kuvailee.

      Tyypillisimmät turistipoliisitehtävät ovat baaririitoja. Illan päätteeksi suomalaisturistille tulee kiista baarin henkilökunnan kanssa laskun suuruudesta ja poliisi kutsutaan paikalle.

      -Joko on laskutettu jossain baarissa liikaa tai sitten ei ole. Mikä on totuus, se on tapauskohtaista. Aika usein nämä jutut sattuvat yhden ja viiden välille yöllä.

      • BrititKotimatkalla

        "Kyllä oli ihanaa taas lomailla Hua Hinissä" -Sanoi mummo, kun lentokoneessa sieraimiinsa uudet tuppelot vaihtoi veristen tilalle.

        "No niin kyllä oli ihanaa, mutta tulinen oli kyllä se viimeinen riisisetti" -Sanoi poika ja kiristi leukaperiin asennetun metalikehikon siipimutteria niin että poskihammas halkesi.

        "Rannallakaan ei ollut paljon ruuhkaa ja tunnelma oli lämminhenkinen, mitäs se kello on?" -Kysäisi isäukko, kun silmänsä olivat niin muurautuneet umpeen ettei itse kelloa nähnyt eikä mitään muutakaan.


      • OletkoJokke

        Paskan jauhaminen???? Britti perhe hakattiin Hua Hinissä. Tuo mummoa päähän potkaissut ei ollut tappelun alussa edes mukana, vaan tuli väkijoukon keskeltä, todennäköisesti siksi kun oli vittuuntunut huonosta käyttäytyviin Suomalaisiin jotka kuseskelevat edesmenneen kuninkaan kuvan viereen. Yksi Hua Hin lahkolainen ei myönnä olevansa itse niitä kusipäitä Hua Hinissä.

        https://www.youtube.com/watch?v=ZUCvdBvHvs8


      • osaankäyttäytyä
        BrititKotimatkalla kirjoitti:

        "Kyllä oli ihanaa taas lomailla Hua Hinissä" -Sanoi mummo, kun lentokoneessa sieraimiinsa uudet tuppelot vaihtoi veristen tilalle.

        "No niin kyllä oli ihanaa, mutta tulinen oli kyllä se viimeinen riisisetti" -Sanoi poika ja kiristi leukaperiin asennetun metalikehikon siipimutteria niin että poskihammas halkesi.

        "Rannallakaan ei ollut paljon ruuhkaa ja tunnelma oli lämminhenkinen, mitäs se kello on?" -Kysäisi isäukko, kun silmänsä olivat niin muurautuneet umpeen ettei itse kelloa nähnyt eikä mitään muutakaan.

        SITÄ SAA MITÄ TILAA.

        Ota seuraavalla kerralla omat viinat ja sapuskat mukaan. Istu hotellihuoneessa koko matkasi aika. Matkusta yksin ja jätä Sika-Amalia kotiin.

        Ps. Ota varuilta leukatukesi mukaan, jos aiot haastaa riitaa paikallisten kanssa. Muista myös matkavakuutus.


      • turpamuroja

        Juu voihan sitä kokeilla Suomessakin. Menepäs juhlapyhänä humalaisen poikaporukan keskeltä ja tönäise kokeen vuoksi yhtä. Sitten jäät siihen jänkkäämään tyhmää kännistä turpaasi ja vedät litsarin yhden päähän. Suattaapi olla että tulloo turppaseen.

        Totuus kun kuitenkin on, että thaimaalainen ei helpolla riitaa aloita edes ulkomaalaista kohtaan. Siihen tarvitaan syy. Suomessa riitaan ei tarvita syytä. Humalaiset isottelee Suomessa kroonisesti ja jokaikisessä baarissa nahistellaan liki jokainen päivä vuodesta. Humalaiset naiset aiheuttaa Suomessa monet rähinät. Alkavat aukoa tyhmää päätään ja sitten äijät alkaa tappelemaan keskenään kun joku sankari innostuu puolustamaan sen hehkeän baariruusun niin sanottua kunniaa.


    • Factaa

      Hua Hinissä kun antaa kevyen litsarin saa potkun päähän

      • osaankäyttäytyä

        Osuiko leukaan vai peräti otsaan kun noin varmana asiana kirjoitat?
        Tuliko paljon verta ja ovatko hampaasi vielä tallella?


      • ElämänTotuus

        Jos osaisit käyttäytyä niin osaisit käyttäytyä myös suomi24 palstalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      97
      3025
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      47
      2477
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      48
      1270
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      37
      1037
    5. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      286
      950
    6. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      153
      889
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      10
      814
    8. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      720
    9. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      49
      670
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      37
      659
    Aihe