Moikka
Kierteeni alkoi jo vuosia, vuosia sitten. Silloin olin hyvässä toimihenkilön hommassa. Pomo potkaisi kartanolle ja siitä se sitten alamäki alkoi. Alkomaholi alkoi maistumaan. Se oli jossain määrissä myös mittava nautinto. Nautinto siis siinä määrissä sillä minulle ei aiheutunut krapulaa niin kuin muissa kanssaihmisissä. Sen kuin muistin etten lonkoroa ostanun niin pääkivutkin oli ohitettu ennen päihytymistarkoitusta. Väriviinoista brandy oli ja on edelleen minun lemppari. Entisenä huippuurheilijana suositusannokset tuntuvat jotenkin alkuhuuman hetkiltä. Annoskoot on tällä vapaa-ajan hetkellä 15-27 cl/pv. Siis pelkästään brandyä. Siihen tietysti ne muutamat saunakaljat viikossa päälle.
Kruununa päälle sellainen kun koittaa vähentää siihen 9 annos/pv, niin unen saanti miltei mahdotonta. Siihen lääkkeeksi ennen nukkumaanmenoa mirtazapin 7,5mg Stilnoct 10mg. Näillä mennään untenmaille.. Niin hienoa se onkin niin herätään kahden tunnin päästä ja otetaan lisää Stilnoctia puoli tablettia ja taas 2-3h ja taas Stilnoctia puoli tablettia 2h päästä. Hieno yhdistelmä kun siihen päälle vedetään tabletti burana 600mg muiden tabujen yhteydessä.
Alkaa aikalailla käydä viinan veto kukkarolle vaikka kotona vedetään joka päivä. Siis en käy kapakissa enkä tarjoile muille. Siis tämäkin joulun seutu 19-28.12. menny kitusiin 36-42% brandyä n.6 litraa.
Teillähän ois varmaan tarjota hienoja yhdistelmiä kirouksiin?
Oisko alkkis vai jokin sekakäyttäjä
4
169
Vastaukset
- MitäHähTäh
Miksi syytät työnantajaasi omista valinnoistasi.
- Koivunkannnonnokka
Millainen cocktail alkomaholi on? Onko siinä jotain mahlaa tai makeutusainetta?
- Kipseistänousuun
Annoskoot on tällä vapaa-ajan hetkellä 15-27 cl/pv. Siis näyttää degulle virheitäkin löytyvän. Siis Edelliset oli tarkoitettu kuvattavaksi normi alkoholiannos ravintolassa eli 4 cl x tuo edelä kuvattu määrä /pv Eli sehän oli se 15-27 annosta * tuo 4 cl/päivä. Sillä se loppuvuosi joulukuussa menee 6,5-7litran kieppeille tuota (36%) väriviinaa.
Viinakaupasta kun hakee niin 9 pulloa saa 0,35 litalaista brändiä ja se on vajaa sata €.
Nyt juuri kun kirjoitan niin odottetlen stilnoctin 10mg vaikutusta >>että koska se se niin väsyttää jotta vois kellahtaa petille. Lisäksi menossa mirtazapin 7,5mg. Takana tietysti kolmeen tuntiin vedetty 0,7 litran bränby pullo 0,35 litran (36%) joiden vaikutus kohta lienee vaikuttavan? saunakaljatölkki meni 600mg burana.- taistelualoppuunasti
A-klinikalle rohkeasti jutteleen, siellä osataan kertoa tapauksesi vakavuuden ja miten jatkaa. Päivittäinen juominen ja siihen päälle lääkkeitä ei ole hyvä juttu .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk141379Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.2061343Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1451189Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast4701007- 134959
Olimmeko molemmat
ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.73923Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!
Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.66857Mun on ikävä sua J ,
Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan47832- 68794
Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää397776