Stalin tappoi suomi-kommarit

Ihannoidaanko lisää Stalinia.
Vai tunnustetaan totuus : kaikki Leninin houkuttelemat loikkarit joutuivat katumaan. Eivät pettyneet jos halusivat kuulan kalloon tai perheen Siperiaan.
Mikäs siinä, jos elivät 100 vuotta, niin JIHAAAA, Sibir on aika hyvä KHL joukkue.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Commari-typeryksien omaisuus ulostmitattiin välittömästi "kansan käyttöön"

Äänestä

Onko Stalinia ihannoineet sinun lisäksesi jotkut muutkin?

Äänestä

Stalinia ihailivat ja ihailevat Suomen stalinistit, joista tunnetuin poppoo oli 1960/70- luvuilta alkaen vaikuttaneet taistolaiset. Myös SDP:n vasen siipi samaa aatetta.
Kun Neuvostoliitto vieritti tankkinsa Tshekkoslovakiaan vuonna 1968, vasurit puolustivat tekoa - hyvän asian puolesta. Hyvän asian puolesta voi ruumiitakin tulla.
Sama päti DDR:n verisen salaisen poliisin Stasin toimintaan. Ihmisiä kidutettiin, lapsia otettiin vanhemmiltaan, ihmisiä tuhottiin, murhattiin ja pakenevia ammuttiin jaetun Berliinin muureille ja jätettiin muurille kitumaan. Valokuvia tietysti vuosi julkisuuteen, mutta hyvä tarkoitus tässäkin...
SAK:n Halosen tehtäviin kuului DDR:lle tehtäviä palveluita vuodesta 1970. josta Halonen sai palkkaa. Halonen oli paljon aktiivisempi kuin itse antoi ymmärtää myöhemmin. Halonen levitti Suomessa myös DDR:n propagandamateriaalia täysin tietoisena esim. Berliinin muurin tapahtumista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


khl-Kom kirjoitti:

Ihannoidaanko lisää Stalinia.
Vai tunnustetaan totuus : kaikki Leninin houkuttelemat loikkarit joutuivat katumaan. Eivät pettyneet jos halusivat kuulan kalloon tai perheen Siperiaan.
Mikäs siinä, jos elivät 100 vuotta, niin JIHAAAA, Sibir on aika hyvä KHL joukkue.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu