Hallitus vaihtoon ja heti!

Eikö siellä ole yhtään järkevää ja normaaliin ajatteluun pystyvää ihmistä?
Jokainen päätös on kuin ääliöiden tekemä.
Miksi kukaan ei pistä hanttiin Sipilälle ja Bernerille?
Kansalta kiskotaan viimeisetkin eurot.
261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei ainakaan tuo Berner elä tässä maailmassa, eikä tunnu, tai halua tietää muusta Suomesta, kuin ainoastaan etelästä. On ajamassa koko maan tienpidon ja maksattaa jo kertaalleen maksetut tiet uudestaan. Maaseudulla maksaa nytkin asukkaat itse tienpidosta yksikkömaksuina. Älytkää nyt viimeinkin tuollainen älykääpiö poistaa hallituksesta, ennen kuin tekee vielä hölmömpiä päätöksiä. Ei Suomi kaipaa liikenneverkon alasajoa ja sotkemista kalleilla maksuilla. Suomessa on pitkät matkat. Halloo Berner, ota loparit.

Äänestä

Hallituksen eroahan tässä on odotettu, ei vaan tunnu tapahtuvan.
Ne on niin tyhmiä etteivät älyä edes erota!
Jotain ihan uskomatonta miten tyhmää porukkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Qetry kirjoitti:

Eikö siellä ole yhtään järkevää ja normaaliin ajatteluun pystyvää ihmistä?
Jokainen päätös on kuin ääliöiden tekemä.
Miksi kukaan ei pistä hanttiin Sipilälle ja Bernerille?
Kansalta kiskotaan viimeisetkin eurot.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu