- Avionrikkoja
- Riivattu
- Järjiltään
- Syntinen
- Villitsijä
- Metelinnostaja
- Vainooja jne.
ATEISMI ON:
12
153
Vastaukset
- JUMALAUTA.ÄÄNEKKÄÄSTI
Nyt sanoit väärän todistuksen lähimmäisistäsi ja joudut helvettiin perkeleen saatananpalvoja!!!!!!!!!!!!!!
- A.Teisti
Aika huvittavaa sekoilua taas... :)
Uskikset ne juuri riivattuja ja järjiltään ovat, kuten aloitus osoittaa...
Kaikki nuo ominaisuudet kuuluvat erityisesti uskiksille, historiasta näemme.
Vielä nykyäänkin on kuulemma hulluja, jotka luulevat, että jotain riivaajia on oikeasti olemassa! :) - MuuttakaaTapanne
Olen känisä aina kun en ksetä iteäni selvnä
- AAAkerho
Helluista suuri osa onkin entisiä holisteja.
- uskonwiisaus
Paljon kiitoksia ihastuttavan kauniista viestistäsi, joka suorastaan säkenöi jumalallista valoa ja taivaallista viisautta. Kyllä todellakin huomaa miten usko tekee teistä uskovista niin jaloja ja puhdasta lähimmäisenrakkautta pursuavia jumalan sanansaattajia.
- vhjklkjhghjk
Kiitos itsellesi, että ymmärrät tilasi
- uskonpohjatontyhmyys
vhjklkjhghjk kirjoitti:
Kiitos itsellesi, että ymmärrät tilasi
"Sentähden sinä, oi ihminen, et voi millään itseäsi puolustaa, olitpa kuka hyvänsä, joka tuomitset. Sillä mistä toista tuomitset, siihen sinä itsesi syypääksi tuomitset, koska sinä, joka tuomitset, teet samoja tekoja."
Uskovat saarnaavat kyllä kiivaasti raamattua muille, mutta heille ei näköjään koskaan tule mieleen, että raamatun tekstit koskisivat jotenkin heitä itseäänkin ja että heidän kuuluisi itsekin elää niiden mukaan, jos muka niihin uskovat. Omalla käytöksellään jatkuvasti todistavat, ettei raamatun teksteistä tarvitse vähääkään piitata.
- ressu1
- Avionrikkoja: en ole en mene naimisiin enkä pane kyllä ketään naimisissa olevaakin..tarkemmin ajateleln aika harvoin panen ketään
- Riivattu:pseudotiedettä en sairasta psyykkistä sairautta
- Järjiltään: joo ei täälä täyspäiset pärjää
- Syntinen:ei ole muuta syntiä kuin ihmisen raamattuun kirjoittama
- Villitsijä:joskus pitää villitä
- Metelinnostaja: varsinkin kun uus metallica ilmesty
- Vainooja: en stalkaa ihmisiä heidän elä ei kuulu mulle - MuuttakaaTapanne
Avauksessa kerrottu LUTERILAISTEN Mielestä swoooommm!!!!
Lutku nuuskii PH:ta ja lukee Raamattua:
https://www.youtube.com/watch?v=3jwMP97-2eA Trollaava kusipää
- Borous
Voi sinua, hurskasteleva kuolemanpelossasi tutiseva ressukka, vihaa täynnä! Et tiedä, että on loppujen lopuksi samantekevää, onko uskomaasi jumalaa olemassa vai ei. Jokainen "kaikkivoipuuden", "kaikkitietävyyden" jne. loogisista ominaisuuksista jotain käsittävä näet pitää kuvailtua jumalaasi läpikotaisin perverssinä, kunnioitusta ansaitsemattomana huru-ukkona ja häneen uskovia surkean rottamoraalin kannattajina. Vaan sinähän et olekaan hihhulisäkkiisi järkiperusteilla hypännyt, jolloin ei sinua sieltä hihhulisäkistäsi järkiperusteilla uloskaan saa.
- näinsevaanmenee
Tietämättömyys on uskonnon polttoainetta ja käyttövoimaa. Aloittajassa sitä on parinkin vetypommin verran.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2719687- 766690
- 286336
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni996105Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv435969Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h1015851- 635275
- 454990
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on604320- 503930