Irti vipeistä ja kulutusluotoista

sggui

Huh! Uusi elämä alkoi! Vuosien kierteen jälkeen kaikki luotot maksettu pois pankin normaalilla lainalla. Pelastus! Nyt maksan yhtä lainaa 4 vuotta ja sitten olen velaton. Ei ikinä enää vippejä! Öisinkin pystyy taas nukkumaan! Toivon teille muillekin jotain ratkaisua vippiongelmiin.

6

381

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 20plus17

      Minkälainen summa?

    • sggui

      17000. Tyhmänä en ollut koskaan edes laskenut tätä ennen kuinka paljon velkaa oli yhteensä. Laskuja maksoin, mutta velat ei pienentyneet yhtään. Pelkkiä korkoja. Pankkilainan sain viime hetkellä. Vielä ei ollut mitään ehtinyt perintään asti. Miten tyhmä on voinut ollakaan.... 😕

      • Äitimummo

        Onneksi olkoon! Virheitä tulee tehtyä, kun ihmisenä täällä tallustaa. Mutta " oppia ikä kaikki!" Tsemppiä eteenpäin!


      • Sillest3

        Aika pirun kalliiksi tulee jos ei maksa HETI takaisin: Rahakorneri.com/ekstraluotto-rahaa-reaaliajassa-netista/ mukaan korko on satoja prosentteja ja varoitellaan nimenomaan että korko pitää maksaa niin verkkaisesti pois kuin vain oma kyky kestää. Sitä paitsi eurolimiitti ja suomilimiitti ovat samaisen yrityksen palveluita joista saa lainaa täysin ilman kuluja ekana luottona.


    • samassajamassa

      Oon ite kans tiedustellu vastaavaa ratkasua, kutakuinkin samoissa summissa liikutaan. Mutta aika nihkee on pankkien suhtautuminen asiaan, mistä pankista ja miten onnistuit moisen lainan saamaan?

    • velineuvoo

      Minulla oli velkaa vielä enemmän, mutta uusi vuosi toi minulle lottovoiton ja nyt asiat on hyvin, sillä nyt minulla on varaa lainata joka paikasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      81
      1416
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      112
      1335
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      18
      1110
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      21
      1016
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      114
      878
    6. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      868
    7. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      18
      806
    8. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      65
      777
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      40
      667
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      72
      652
    Aihe