Huh! Uusi elämä alkoi! Vuosien kierteen jälkeen kaikki luotot maksettu pois pankin normaalilla lainalla. Pelastus! Nyt maksan yhtä lainaa 4 vuotta ja sitten olen velaton. Ei ikinä enää vippejä! Öisinkin pystyy taas nukkumaan! Toivon teille muillekin jotain ratkaisua vippiongelmiin.
Irti vipeistä ja kulutusluotoista
6
373
Vastaukset
- 20plus17
Minkälainen summa?
- sggui
17000. Tyhmänä en ollut koskaan edes laskenut tätä ennen kuinka paljon velkaa oli yhteensä. Laskuja maksoin, mutta velat ei pienentyneet yhtään. Pelkkiä korkoja. Pankkilainan sain viime hetkellä. Vielä ei ollut mitään ehtinyt perintään asti. Miten tyhmä on voinut ollakaan.... 😕
- Äitimummo
Onneksi olkoon! Virheitä tulee tehtyä, kun ihmisenä täällä tallustaa. Mutta " oppia ikä kaikki!" Tsemppiä eteenpäin!
- Sillest3
Aika pirun kalliiksi tulee jos ei maksa HETI takaisin: Rahakorneri.com/ekstraluotto-rahaa-reaaliajassa-netista/ mukaan korko on satoja prosentteja ja varoitellaan nimenomaan että korko pitää maksaa niin verkkaisesti pois kuin vain oma kyky kestää. Sitä paitsi eurolimiitti ja suomilimiitti ovat samaisen yrityksen palveluita joista saa lainaa täysin ilman kuluja ekana luottona.
- samassajamassa
Oon ite kans tiedustellu vastaavaa ratkasua, kutakuinkin samoissa summissa liikutaan. Mutta aika nihkee on pankkien suhtautuminen asiaan, mistä pankista ja miten onnistuit moisen lainan saamaan?
- velineuvoo
Minulla oli velkaa vielä enemmän, mutta uusi vuosi toi minulle lottovoiton ja nyt asiat on hyvin, sillä nyt minulla on varaa lainata joka paikasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061