http://yle.fi/uutiset/3-9381385
Ja tämän gallupin ero EI mahdu virhemarginaaliin, niinkuin tuossa Almamedian gallupissa. Vihreät ja demarit ovat selvässä nousukiidossa ja vievät kuntavaalit kirkkaasti jättäen sääliöpersut nuolemaan näppejään.
Ja tämän gallupin ero EI mahdu virhemarginaaliin, niinkuin tuossa Almamedian gallupissa. Vihreät ja demarit ovat selvässä nousukiidossa ja vievät kuntavaalit kirkkaasti jättäen sääliöpersut nuolemaan näppejään.
Vastaukset 9
Vanhimmat
No tuo vihreitten kannatuksen ja demareitten kannatuksen nousu on ymmärrettävää.
Vihreät on koulutettua, sivistynyttä jengiä, samoin on demareissa.
Eivät esim. hallituksiin pistäisi " kouluttamattomia meninkäisiä", vaan kunniooittavat sen verran hallitusvaltaa, että olisi pätevää ministeriainesta.
Perussuomalaiset voisi pyrkiä kaatopaikojen hallituksen ja sitä kautta vaikuttamaan kannattajien asemaan !
Vihreiden koulutettu väki saa palkkansa yhteiskunnan verovaroista. Verotuloista palkkansa saavat myös erilaiset yhteiskunnan varoilla elävät, kuten monet maahanmuuttajat ja syrjäytyneet ihmiset. Vihreiden saamalla koulutuksella ei näytä olevan kysyntää vapailla markkinoilla.
Niin muuten saavat persutkin, joten en huutelisi vihreistä siltä pohjalta mitään...
Onks tää persu
;https://www.youtube.com/watch?v=9wn5YF2yb9s
( anteeks Heikki, että lainasin tähän)
Mistä teitä hönöjä löytyy? Kepu, kokoomus ja persut ovat suurimmat, hehän ovat hallituksessa isoimman äänimäärän saaneina puolueina. Eihän nuo tuhannen piipertäjän tai demarin "kyselyvastaukset" tee niistä suurimpia puolueita, kun kyse on miljoonista äänistä :D
Voi reppanoita, taas.
Laulunkirjoittaja kirjoittaa, että " väliaikaista kaikki on vaan".
Minulla on ollut kunnia elää mm. SMP:n aikaan,monen muun puolueen aikaan, oli kunnia elää läpi myös Kekkosen aika ja katselen politikkaa hivenen toisin.
Nostan hattua Soinille siitä, että mies vetää tyhjästä, tyhjän puolueen huipulle ja se on saavutus, mutta sitten se raadollinen
puoli ?
Puolue on ollut " tyhjätuuli" ja todistaa sen tosiasian, että Suomen kansa on tyhmä ja en jätä itseäni, enkä ketään muutakaan pois.
Suomi on nin pieni persläpi, että me pärjäisimme kahdella puolueella ja Suomessa pitäisi politiikassa saada
" talvisodan( yhteenkuuluvuuden) henkeä".
Rumasti sanottuna, nykypolitiikka on tyhjänpäiväistä turvansoittoa ja toisten haukumista.
Mahtaa sinua hyväsipilä hieman kuntavaalien jälkeen vituttaa... Ja eduskuntavaalien sitäkin enemmän...
Soini vastaa ainakin kolmea vihreää
Meinaatko leveyden puolesta ?