No jo on Sipilällä puheet...

Suomea uhkaa eriarvoistuminen. No kenenkähän syytä se olisi ? Että silleen. Hesari.

16

208

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaiuhkaavasta

      Vai uhkaa. Nyt ollaan vissiin samanarvoisia, niin rosvot kuin ministeritkin.

      • No jos kerran kanta Suomalaisilta leikataan kaikesta perusturvasta, koulutuksesta ja hoidosta, mutta näiltä muka " Maahanmuuttajilta " ei leikata mitään. On silloin kanta Suomalaiset täysin eriarvoisessa asemassa näihin " Maahantunkeutujiin " nähden. Sipilä puhuu tuosta uhkasta, kun se olisi vasta tulossa. Kyllä se on ihan täyttä totta ja kokoajan lisää tapahtuvaa eriarvoistumista. Että silleen.


    • TekojaHallitseEi

      Sekaisin on koko ukko. Kyllä ukko olisi saatava hoitoon ja sassiin. Ei ymmärrä omia tekojaan. Taitaa olla monta persoonaa, todella huolestuttavaa.

      • omatjamuidenkoplaukset

        Olisko uskoontulossa?


    • Äänestänpersuja

      Sipilä on oikeassa.
      Minutkin akateemisesti koulutetun pitkäaikaistyöttömän aktiivinen syrjäyttäminen muusta kansasta on onnistunut hienosti.
      Kunta tekee kaikkensa etten pääse edes hammaslääkäriin. Olen tehokkaasti eriarvoistettu. En juhli eliitin rakentamaa juhlavuotta jota koristavat kiiltokuvilla vain omaksi ilokseen. Muu kansa on syrjäytetty juhlista.
      Pippaloiden rakentamiseen kerääntyy eliitin jälkeläiset. Rakentavat juhlia vain omille jengeilleen.
      Minäkin olen suomalainen sukujuuriltani jo 1700 luvulta mutta odotan toisenlaista yhteiskuntaa ja hallitusta jonka joukkoihin minäkin saisin kuulua.
      Tämä yhteiskunta on elitistien omima josta muu kansa on tehokkaasti syrjäytetty.

    • demarienviholllno1

      ..Sipilä puhui eilen jostakin "missiosta" suomalaisia kohtaan??!!
      Palkansaajilta sopimukset pois, eläkelläisiltä tulot alas, sairailta lääkekorvaukset pois..mikä tämä kepun missio on? maatalouden älyttömään tukeen satoja miljoonia lisää!

      Sipilä sekoilee ja kieltää toimittajia julkaisemasta asioita joissa hänen perheensä roikkuu edunsaajana ja koko sukunsa?!
      Jos suomen media olisi vapaa, nyt alkaisi sarja:Sipilän perhe ja suomen verorahat!

      Sipilä tyyli on ;hävytön, törkeä yksioikoinen. Alusta alkaen on kiristetty ihmisiä erilaisin keinoin, pakkolaillla tai eroamisella, uhkailuilla.
      Sipilä on täysin sopimaton mies suomen pääministeriksi. Kepussa on esim. Rhen, Kääriäinen,Pekkarinen ,Vanhanen jne. heittäkää Sipilä pois ja kaadetaan hallitus...uudet vaalit...älytön äijä kiukuttelee suomalaisille milloin mitäkin...

      • kysyntäloppuu

        Lopeta syöminen ruokaahan ei ole pakko ostaa kaupasta.


    • suunta.selvä

      Eriarvoistaminen on hallituksen päätehtävä.
      -maksajat: ne joilla ei ole ennestäänkään juuri mitään
      -hyötyjät: ne joilla on jo muutenkin yllin kyllin. Ja sekin varallisuus pitää saada veroparatiiseihin. Ja toki lestasuvut.

      Ja kiitos myös Timo "takinkääntäjä" Soinille.

      • Hohhohhoijakkaa

        Vanha vitsi, ei naurata!


    • tervemenoa.Suomi

      Vuosi 2016 jää historiaan kansalaisten syyllistämisen vuotena. Kansalla on väärät arvot ja mielipiteet. Kansaa puhuu pelkkä vihapuhetta, kuten Sipilä ja Rusakko ovat moneen kertaan todenneet. Muissa maissa kerrotaan mediassa maan asioista ja poliitikot esittävät omia näkemyksiään ja saadaan aikaan kunnon keskustelua. Meillä räksytetään ja heitellään typeriä populistisia kommentteja. Tällaiset Soinit, Urpot, Rinteet, Emma Karit, Liit ja muut toistaitoiset saisivat kuulla kunniansa ja buuattaisiin ulos puhujapöntöstä. Mitä mepit ovat saaneet aikaan, ovatko raportoineet?

      • Loistava analyysi vuodesta 2016!

        On ihan sama mitä pääministeri tervehtelee. Päättäjien uskottavuus on mennyt, laidasta laitaan.


      • Itse kutsui nuo omaan talloonsa asumaan ja perui nekin puheensa. Uskoi yhden karvaperse lapsen ( 17 v ) puheita joka osoittaui pahimman luokan terrorirstiksi.
        Että silleen.


    • maksettuamainontaa

      Miksi Iltis hehkuttaa tänään zipiä?

      onko ne maksettuja vaalimainoksia vai miksi?
      Tuo on jo ehkä viides "positiivinen" puffi siitä tänä aamuna
      http://www.iltalehti.fi/uutiset/201612312200047375_uu.shtml

      maksaako zipi omat vaalimainoksesa näin?
      Sitten tuossa pitäisi lukea MAINOS ja kuka sen on maksanut.

      tuo UKKO on edelleen maastakarkokettavien listalla.

    • kouravennamo

      heh, no eipä röyhkeämpää sikaa ole

      leikkaa työttömien ym. köyhien tuloista että saa terrafameen sisäistämättömään kiertoon pumpattua hyvä veli sukulaiselle rahaa

      hyvä esimerkki siitä ihmeestä kun aika pian sen jälkeen rikki suuronnettomuus, koko sotkamon päälle myrkkylaskeuma paskalaitoksesta

      potkikaa ens vaaleissa pois näitä hakkaraisia, sipilöitä , kankaaniemi pervo ym. siat helvettii eduskunnasta

      • No nyt se kehui Suomen turvallisuutta Uudenvuoden uutisissa. Mikä helvetin turvallinen Suomi nyt muka on, kun Joulurauhan julistustakin pitää Poliisin ja Armeijan turvata Kysyn vaan ??? Että silleen.


    • paljonkojääkään

      NIIN ON YKKÖSENÄ TURVATTOMUUS NO NIIN ON SYYTÄTKÖ SUOMALAISIA ??

      SUITSIT SUOMALAISA TULOSSA VARMAAN MONENLAISTA RAJOITUSTA SULKEISIA.

      OOTTE ERIKOISEN TYHMIÄ TYYPPEJÄ MAASSA ON VELKAA OTETTU MATUJENELÄTTÄMISEN VUOKSI .

      SIITÄ KANSA SAA RAIPPAA KUN EI MITENKÄÄN KAKSA ELÄTTÄÄ
      SOSIAALISTA TYÖTÄ NIINPIENELLÄPALKALLA ETTÄ EI ITSEKÄÄN ELÄ!
      kun vielä lyöt lyöt viimmeisenkerran.
      kaikella on viimmeinenviiva myös köyhällä minkä se jaksaa.

      MINKÄ VERRAN POLITIKOT ISOPALKAISET ON OTTANEET OSAA KURJUUDEN JAOSSA
      50000-100000e v mitä se teitä hetkauttaa
      MUTTA KUN
      TULO ON 700-1000ekk JA SIITÄ OTETAAN KAIKKI LEIKKAUKSET .
      LEIKKAUKSIA ON KOKO RAHAN EDESTÄ.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      65
      1752
    2. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      63
      1105
    3. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      93
      1058
    4. Koska tulet minulle näkyväksi

      Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi
      Ikävä
      45
      844
    5. Nainen, olet ihanin maan päällä

      Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa
      Ikävä
      41
      800
    6. Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven

      Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviili­poliisiauton oven Mies kuvasi keski­viikkoiltana bus
      Maailman menoa
      284
      799
    7. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      260
      723
    8. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      55
      687
    9. " Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?

      Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied
      Pyhäjärvi
      98
      657
    10. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      114
      610
    Aihe