Hyvää Uutta Vuotta vatipää akalle

palstan omalle vatipäälle. Olkoon tulevakin vuosi kohdallasi yhtä katkeruutesi ja mustasukkaisuutesi riivaamaa kuin aiemmat.
4120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

toinen toivotellu itselleen noin reippain sanoin hyvää uutta vuotta?
No pidä hauskaa, ainakin itsesi kanssa ;o))))))))))))!

Äänestä

Niin olet. Vatipää.

Äänestä
  • Jep. Vain todella katkera ja mustis voi olla tuollaisen takana.

    Äänestä

  • hellureisullekin kirjoitti:

    Jep. Vain todella katkera ja mustis voi olla tuollaisen takana.

    Sairaita alotuksia.

    En ymmärrä. Täytyy ihmisellä olla paha olla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


palstanvatipäälle kirjoitti:

palstan omalle vatipäälle. Olkoon tulevakin vuosi kohdallasi yhtä katkeruutesi ja mustasukkaisuutesi riivaamaa kuin aiemmat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu