100v itsenäisyyttä ja syvenevä tyhmyys !

On erittäin hienoa kuulua tyhmään ja sisäsiittoiseen kansaan, jossa meillä on rikkaita ja ahneita, lipolipo keskiluokka ja köyhät, mutta koko Suomen kansaa yhdistää synnynäinen tyhmyys ja minä olen yksi heistä.
Viina on viisasten juoma ja Suomen kansa juo sitä sen verran, että kansaa voidaan pitää älykkäänä ja fiksuna.
Ja vaikka kansa juo, osaa se käyttäytyä ja jos joku muuta väittää, on se ruotsalaisten syy.
On hienoa lukea kansan syvien rivien saavutuksista ja olla ylpeä, että saa kuulua näin fiksuun jengiin;
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201701012200047871_uu.shtml
15207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ja eräs tyhmyyden osoitus on, että kansa äänestää kepua ja persuja= sekundaa molemmat

Äänestä
  • Ja aivan idiootteja olisivat jos demareita tai vihreitä äänestäisivät.
    Onneksi maahamme on tullut vierasta verta sisäsiittoisuutta vähentämään.
    Parinkymmenen vuoden perästä on toivoa, että on fiksumpia, kauniita tummaihoisia, iloisia täysi-ikäisiä ihmisiä äänestämässä, valittamatta työssäkäyviä, kunnon kansalaisia.
    Nämä nykyiset katujen kasvatit, baarikärpäset, huumehörhöt, tukiloiset yms. ovat sitten jo vähintään keski-ikäisiä ja loppunsa lähellä (johtuen veltoista elintavoista), heidät voi sijoittaa johonkin hylättyihin tehdashalleihin, liukuhihnalla kierrätetään pari kertaa päivässä (vaipanvaihto, ruoka) ja siinä hihnalla voi nukkuakin.
    Hihnankäyttäjinä olisivat nämä ikivalittajat joka centistä, jota eivät "ilmaiseksi" saa.
    Oikeille vanhuksille, jotka ovat työtä tehneet maan ja perheensä hyväksi, tulee hyvä hoito näitten iloisten ihmisten toimesta, ei turpa myttyrällä valittajia ole ollenkaan tiuskimassa vanhuksille ja pahoinpitelemässä heitä.
    Juu ja maassamme on vain 4 puoluetta oikeisto, keskusta, vasemmisto ja sekalaiset.

    Äänestä

  • on vain nimensä vaihtanut maalaisliitto ja kuuluu äärioikeistoon,
    fasistista roskasakkia...

    Äänestä

Ja sekalaisia ei tarvita.
On hienoa, että tummempiihoiset ovat tulleet Suomeen esim. palveluammatteihin, se suomalainen kärttyisyys ja tylsyys jää takaalalle ja kohteliaisuus tulee tilalle.
Suomessa kun maatalous tervehdytetään ja ihmiset lähtee maakylistä lorvimasta tuottavaan työhön, isompiin kokonaisuuksiin, niin monesta kylästä voidaan tehdä hieno eläkepäviien viettopaikka ja pienessä miliöössä yksinäiset vanhukset saavat toisistaan turvaa.
Suomessa ei kaikkia kyliä kannata pit hengissä vaan tervehdytetään myös maaseutu.

Äänestä
  • Höh, pitäähän sekalaisten olla oppositiossa, eihän muuten voi pitää eduskunnan kyselytuntiakaan...mitäs ne töllössä näyttäisi sitten, jos ei opposition ölinääkään olisi?
    Muut olisivat tappelemassa hallituksessa:)

    Äänestä

  • hyväsipilä kirjoitti:

    Höh, pitäähän sekalaisten olla oppositiossa, eihän muuten voi pitää eduskunnan kyselytuntiakaan...mitäs ne töllössä näyttäisi sitten, jos ei opposition ölinääkään olisi?
    Muut olisivat tappelemassa hallituksessa:)

    No minä annan sinulle yhden opposition
    ja teeveen
    mutta toistakymmentä puoluetta osoittaa tyhjäpäisyyttä ? voi v? ja P?
    Tämä Suomen politiikka on saanut koomisia piirteitä, mutta siinä on se ikävä puoli, että kansa joutuu maksaaan.

    Äänestä

Eikö se sinun äitisi ole maataloustuilla ostettu venäläinen huora.

Äänestä
  • On on, ja vieläpä kylän paras lypsäjä. Tusina ukkoja tunnissa tulee hänen käsittelyssään onnelliseksi. Kakskäsi-järjestelmällä se tapahtuu, ja ukkojen silmänvalkuaiset vain muljahtelee.:)))
    Mutta kyllähän tuo syvenevä tyhmyys tuli jälleen esille Helsingissä, kun viherpunikit intoutuivat buuaamaan pääministeri Sipilälle.
    Helvetti jos tuon saman olis yleisö tehnyt demarille, niin kiilusilmäthän olis laittaneet ranttaliksi ja syyttäneet, jotta äärioikeistolaiset ovat tulleet häiritsemään ihmisten juhlintaa.
    No mitäpä muuta noilta apinoilta voikaan odottaa, kun ne reppanat eivät ole vielä laskeutuneet puusta.

    Äänestä

Kun kerran tyhmyydestä puhutaan, niin on joskus hyväkin kun pidetään tyhmänä, sillä se tyhmä voi olla se, joka enimmän ymmärtää asioista. Se tyhmä voi käyttää hyväksi niitä jotka itseään pitävät fiksuina. Tämän päivän fiksut ja heidän ymmärryksensä supistuu hyvin pienelle alueelle, siihen kännykän kokoiselle alueelle ja siihen onko silmäripset hyvin oikaistu ja perse hyvin pöksyihin sopiva.

Äänestä

Jotain osoittaa se että maaseutukansaa edustavan, suurimman puolueen johdossa on uskonlahkolainen v 2017

Äänestä
  • Mikä mättää missä? ?
    Puolueet ja eduskunta valitsevat johtajansa kuten demokraattisessa valtiossa kuuluukin.
    Mikä ihmeen viha ja kauna sinua riivaa?

    Äänestä

  • Marginaaliväestön edustaja pääministerinä

    Äänestä

  • Demokratianerhe kirjoitti:

    Marginaaliväestön edustaja pääministerinä

    Tuossa on pointtia !

    Äänestä

  • Turmiola.Tommi kirjoitti:

    Tuossa on pointtia !

    Sinun pääministeriä edustaa suurin osa Venäjän kansasta nagani niskassa.

    Äänestä

  • Pietarissa.huoli kirjoitti:

    Sinun pääministeriä edustaa suurin osa Venäjän kansasta nagani niskassa.

    Tämä perässä roikkuva räkyttävä puudeli on kyllä koominen :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


AndreiKuusenkäpy kirjoitti:

On erittäin hienoa kuulua tyhmään ja sisäsiittoiseen kansaan, jossa meillä on rikkaita ja ahneita, lipolipo keskiluokka ja köyhät, mutta koko Suomen kansaa yhdistää synnynäinen tyhmyys ja minä olen yksi heistä.
Viina on viisasten juoma ja Suomen kansa juo sitä sen verran, että kansaa voidaan pitää älykkäänä ja fiksuna.
Ja vaikka kansa juo, osaa se käyttäytyä ja jos joku muuta väittää, on se ruotsalaisten syy.
On hienoa lukea kansan syvien rivien saavutuksista ja olla ylpeä, että saa kuulua näin fiksuun jengiin;
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201701012200047871_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu