Tämänkaltainen MÄTÄPAISE johtaa eurooppaa ,Suomen mepit on hiljaa kuin kusi sukassa. Kenellä rohkeus riittää aloitteen tekemiseen, jolla tämä rikollinen mätäpaise juncker saadaan pois virastaan , vai ettekö tajua , että hän on RIKOLLINEN, joka kähmi osan kreikankin avustuksista. Nyt olisi kataisella mahdollisuus maineensa puhdistukseen, vai onko vaikeneminen ja junckerin perseen nuoleminen hänen vakanssinsa säilymisen edellytys ? Suomessa painetaan hommia niska limassa , enemmän kuin koskaan aikaisemmin , ja velkataakka sen kuin kasvaa, on tämä EU yhtä helvettiä.
Juncker esti veronkierron vastaisia toimia
4
174
Vastaukset
- Jäitä_hattuun
Junckerin näkemykset tiedettiin jo valittaessa, vasemmistomepit vastustivat. Katainen on Brysselissä ihan toisisssa hommissa, eikä voi vaikuttaa. Junckerin avustusten kavaltamisesta tms.ei ole mitään näyttöä.
- sipulikos
Aivan tulee mieleen muutama kepupelle sipilästä lähtien, eipä ihme et kusessa ollaan ja talvivaarassa tehtiin kepuihme? No sipilä sanoi pannaaaaaaaaaaaaas suomi kuntoon, tai ainakin sukulaisten...............
- Oikolukija
Joo joo, ehkäpä ja kaipa. Mutta ei taida olla Europarlamentin asioita, jos palstan aihepiirissä pysytään. Olisiko KEPU-palsta sopivampi?
- eueueueu
Kaikki EU:n kannattajat ovat populisteja. Tätä EU huttua ovat yrittäneet syöttää kansalle että euro on kaikille maille hyväksi. Kriisistä toiseen on käynyt tie eivätkä noudata omia tekemiään sääntöjä. Kreikkaan lapioitu kymmeniä miljardeja eikä loppua ole näkyvissä. Nämä populistit uskottelee että Kreikka kyllä maksaa kaikki takaisin ja lopulta Euroopasta tulee onnela.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251979
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1281510En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931366- 631234
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1331141The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121101Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall223912- 151859
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57803Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20768