Juncker esti veronkierron vastaisia toimia

tarkkanäköinen

Tämänkaltainen MÄTÄPAISE johtaa eurooppaa ,Suomen mepit on hiljaa kuin kusi sukassa. Kenellä rohkeus riittää aloitteen tekemiseen, jolla tämä rikollinen mätäpaise juncker saadaan pois virastaan , vai ettekö tajua , että hän on RIKOLLINEN, joka kähmi osan kreikankin avustuksista. Nyt olisi kataisella mahdollisuus maineensa puhdistukseen, vai onko vaikeneminen ja junckerin perseen nuoleminen hänen vakanssinsa säilymisen edellytys ? Suomessa painetaan hommia niska limassa , enemmän kuin koskaan aikaisemmin , ja velkataakka sen kuin kasvaa, on tämä EU yhtä helvettiä.

4

191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jäitä_hattuun

      Junckerin näkemykset tiedettiin jo valittaessa, vasemmistomepit vastustivat. Katainen on Brysselissä ihan toisisssa hommissa, eikä voi vaikuttaa. Junckerin avustusten kavaltamisesta tms.ei ole mitään näyttöä.

      • sipulikos

        Aivan tulee mieleen muutama kepupelle sipilästä lähtien, eipä ihme et kusessa ollaan ja talvivaarassa tehtiin kepuihme? No sipilä sanoi pannaaaaaaaaaaaaas suomi kuntoon, tai ainakin sukulaisten...............


      • Oikolukija

        Joo joo, ehkäpä ja kaipa. Mutta ei taida olla Europarlamentin asioita, jos palstan aihepiirissä pysytään. Olisiko KEPU-palsta sopivampi?


    • eueueueu

      Kaikki EU:n kannattajat ovat populisteja. Tätä EU huttua ovat yrittäneet syöttää kansalle että euro on kaikille maille hyväksi. Kriisistä toiseen on käynyt tie eivätkä noudata omia tekemiään sääntöjä. Kreikkaan lapioitu kymmeniä miljardeja eikä loppua ole näkyvissä. Nämä populistit uskottelee että Kreikka kyllä maksaa kaikki takaisin ja lopulta Euroopasta tulee onnela.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      77
      5481
    2. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      35
      3285
    3. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      123
      2393
    4. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      121
      1992
    5. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      24
      1917
    6. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1840
    7. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      6
      1509
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      71
      1482
    9. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      297
      1445
    10. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      54
      1300
    Aihe