Kun eri silloista alkoi löytyä betonin laatuongelmia, niin tunneliin käytetty betoni tutkittiin uudelleen. Uusintatutkimuksessa tulokset olivat samat kuin aiemmissa tutkimuksissa: betonin laadussa ei ole poikkeamia, vaan se on kauttaaltaan hyvälaatuista.
Pahoittelemme asiaa heille, joiden elämänlaatua tämä tieto heikentää entisestään. Heitä varmasti ilmestyy tähänkin keskusteluun.
Pahoittelemme asiaa heille, joiden elämänlaatua tämä tieto heikentää entisestään. Heitä varmasti ilmestyy tähänkin keskusteluun.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Varmemmaksi vakuudeksi voit varmaan laitttaa lähdeviittauksen tai linkin, mistä jokainen voi itse asian todeta.
Betoni on piilohaurastunut näsijärven suolapitoisuuden vaikutuksesta. Vaadin välittömästi tunneliin käytetyn betonin vaihtamista suoloja kestäväksi.
Onneks sentään mokasta vastuussa olevat tahot saadaan vastuuseen kuten yleensä on tapana, että toimittaja vastaa tuotteen laadusta.