Mikä v**** maksaa kenttien jäädytyksen kanssa? Toinen hyvä pakkaspäivä ja ulkokentät näyttää siltä kun ei siellä ois käytykään töissä? Eikö enää kentillä tehdä iltavuoroa? Hakkariin ei enää tehdä kaukaloa ollenkaan ja muutkin kentät on retuperällä.
Mikä tää v***un lekitek on ja kuka siellä häärää esimiehenä?
Hiihtäjille on kyllä viimesenpäälle baanat kunnossa syksystä juhannukseen. On muutenkin niin vittumaista porukkaa hiihtäjät että hiekkaa vaan laduille. Jääkiekko on sentään miesten laji!
Mikä tossa hiihtämisessä kiinnostaa on muuten olu kouluajoista asti todella väsynyt laji.
Luistelukentät
14
627
Vastaukset
- Repaongay
En sinusta tiedä,mutta kahtena päivänä olen jo ulkona Lempäälässä luistellut :)
- vaimissä
Tarkoittanetko teillä?
- TuhlaustaVaiEi
Pitää olla tarkkana rahan käytön suhteen, ei nyt ole rahaa tuhlattavaksi.
- Hokkarimamma
Kyllä tuola keskuskentällä näkyi lapset luistelevan.
- ghjjj
Kunnalla pitäisi olla päivitetty tiedote luistelupaikoista 2016-2017
- K1ekkomies
Ke 4.1 kaukalot ei edelleenkään auki, ei valoja. Käyty kulju ja sääksjärvi.
- Säästetään
Säästöjä, säästöjä, jostain se on nipistettävä, että voimme nauttia kauniista Lempäälätalosta aikanaan.
- KenenAsialla
Miettikää ketä äänestätte, kuka ajaa teidän toiveitanne, asiaanne ja mikäli hän tai he kuuluvat nykyiseen valtuustoon, mitä ovat siellä tehneet hyväksesi /????????
Olisi hyvä jos kunnan virkamiehetkin valittaisiin kuntalaisten äänin ja joutuisivat kiertoon mikäli he ei vastaisi odotuksia. Valtuutetuilla olisi oltava kanttia puolustaa äänestäjiään ja heidän etujaan, kuten lapsiperheiden asemaa.- Anonyymi
ei ne puupäät mitään tavallisen ihmisen eteen tee kuhan lupailevat vappusatasia kuten aina ja tää lekitek on ihan helvetin suuri vitsi ei mitään muuta ammattitaidottomia vätyksiä koko talo täynnä
- Ylämummo69
9.4 käyty tarkistamassa eikä edelleenkään jäitä, kenellä on vastuu?
- Ilonkautta2017
Jou! hankkikaa paremmat talkoo- ja ahkeruusporukat luisteluväki, niin varmaan saatte jäitä myös syksystä juhannukseen. Yhteistyötäkin voisi ehkä tehä v.maisten hiihtäjien kanssa? etenkin sitten, kun paha sisu hälvenee suistanne. Tulevan kauden kelejä ja yhteistyötä ootellen..
- Anonyymi
koko lekitek on täysin saamaton yritys pihat hoitamatta ja nurmikot rehottaa voi vittu teitä reppanoita ei mulla muuta
- Anonyymi
Mene leikkaamaan ruohot, nyt on hyvä keli. Vai oletko reppana?
- Anonyymi00014
täysin alaarvoista kiinteistön hoitoa ei voi muuta sanoa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p264943Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504740Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2094711Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184551Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133650Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192344Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32128- 661637
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241464- 1861202