Mitäs ihmettä HD on alkanut tehdä ihan hyvännäköistä pikku pyörää, mutta tuolla vesipyssyllä tietty saadaan tehoja enempi.
Ja onko kokoluokka suurempi kuin spora, jos fyysistä koko kattoo??
HD 750 Street
13
4545
Vastaukset
- Eninnostunut
Mä ajoin tollasella Harrikalla.
Ajokokemus muistutti suuresti tällaista 2000-luvun Triumph Bonnevillea.
Pienikokoinen se oli, ehkä Sporsteriakin pienempi. Tai onhan Sporsteita eri kokoisia, pienin on vissiin se Low -malli. Roadster taas aika iso.
Ei ole tuo Harley 750 oikein myynyt mitenkään, joten hyvityshintakin sitten tulevaisuudessa on matala.
Mikäs siinä, osta jos halvalla saat! - turhamoposeon
Tehottomat jarrut mutta se ei haittaa koska moottorikin on tehoton.Kyseinen kulkinen sopii korkeintaan 2km pitkiin työmatka-ajoihin jollekin helsinkiläiselle jupille joka haluaa elvistellä työkavereilleen olevansa hd mies.Pikku mopolla ei tosin sitä toimiston pyylevää liisaa jaksa kuljettaa treffeille,tarvis traktorinkauhalla viedä.
- miksinäitätehdään
Tämähän on jo toinen vesipyssy... Mutta luulenpa tuon tehon kuitenkin suuremmaksi kuin perus hd:saa?? Vai
Eikös HD suunnittele jo sähkömopojakin?- lehmändädäintia
750 on suunniteltu esimerkiksi intian ja vastaavien kakkamaiden markkinoille joissa on kasvava määrä naismotoristeja.Kahviloiden,kodin ja kampaamoiden väliä HD nahkatuotteet niskassa sahaava mumbailainen kotiäiti voi tuntea lehmänpaskan hajun lisäksi hetken vapautta ilman päsmäröivää aviomiestään jonka mielestä hänen tulisi vain olla nyrkin ja hellan välissä.Go intia.
750 sijaan suosittelen aloittajalle 883 kulkinetta.Jos taas aikoo jatkaa harrastusta paria kesää pidempään niin vanhojen mopedistien neuvo "osta suoraan se tonnikakssatanen" on oikea.Ei tarvi vaihdella myöhemmin. - aasianati
Niin nyt puhut sporan 1200?... Vai miten on V-rod ?? Eihän sekään kookas vehje ole..
Tuosta Aasian tilanteesta vielä että ei ole aikaisemminkaan ollut "isoja" pyöriä nyt muutama vuosi sitten tuli 650cc vehkeet sinne pienillä määrillä... Siis 750cc on iso mopo! - oawodkawd
Tarkoittaako aasianati nyt vain intiaa kun aasian eri maissa on eri tilanne.Itse matkustelen paljon työn puolesta ja sitä näkee millä porukka tykkää ajaa missäkin.Verotus tuntuu ohjaavan paljonkin millä porukka ajelee mutta jos rahaa on isot fillarit kiinnostaa monia ja niitä ostetaan.
Spora on hyvä peli mutta jos rahaa on osta toki vrod.Omaan makuun ketterämpi spora sopii hyvin.
- Kierroskone750
Tätä on myös Jenkeissä 500cc vehkeenä.. vois käydä koeajaa tuon pelin, ja hei olihan harrikoita jo 30-40 luvulla125cc kokoisia että kuutioiltaan ei pienin
- Jutustelija1
Muistatko sen 125 Harrikan jota myytiin suomessakin tuossa tyyliin 80-luvulla. Joskus mietin että olisi ollut ihan reteä peli.
Sitten se piikkistäkin pienempi monkey tyylinen oli kanssa.
Tuosta voi katsella meikäläisen vanhoja vermeitä: http://mattiviikate.blogspot.fi/
Tuosta kolumniani, siellä on kanssa kuvia parista vanhasta jos jaksaa kaivella: http://mattiviikate.newsvine.com/
Tuossa vielä suoralinkki siihen juttuun jossa on kuvia prätkistä kolumnissa: http://mattiviikate.newsvine.com/_news/2016/05/27/35598447-pictures-of-my-old-motorbikes-suzuki-gsx-r-1000-and-kawasaki-zx-9r - Norsunsatula
Nuo 125cm tais olla italiaanoja ?? Mutta kolmetonnia saat maksaa niistäkin tänäpäivänä
- Jutustelija1
Taisi olla joo Made In Italy :-)
Ja varmasti nykyään on jo arvossaan, vielä jos saisi minttikuntoisen niin huh huh sitä hintaa.
Mutta olisi ollut jo 90-luvulla ja varsinkin tänä päivänä reteä aarre talliin. - Harleymymind
Joo, ei nämä Italian Harleytkään edullisia, jos ajattelee vastaavaa ei Harleytä...
Tästä päätellen jos merkki on vain Harley Davidson, niin aina maksaa:)
Siten tämä seiskapuolikas voi pitää hintansa! Se vaan voin olla että mitä tästä HDmiehet tykkää, siis joudutko naurun alaiseksi vai miten suhtaudutaan? - Anonyymi
Jutustelija1 kirjoitti:
Taisi olla joo Made In Italy :-)
Ja varmasti nykyään on jo arvossaan, vielä jos saisi minttikuntoisen niin huh huh sitä hintaa.
Mutta olisi ollut jo 90-luvulla ja varsinkin tänä päivänä reteä aarre talliin.Minulla oli kevarina tuollainen 70/80 lukujen vaihteessa vm. 1976 SS-mallinen. Olisi pitänyt pitää itsellä, mutta vaihdossa meni. Se oli aivan 1 kuntoinen, nuo nyt myynnissä olevat lähinnä raatoja. Kevariksi silloin ihan reilun kokoinen 250 kuutioinenkin samalla rungolla.
- Anonyymi
Itse ajelen vanhoilla vm . 04 ja 06 Sportsterit, on 883 ja 1200, on ollut jopa kiinnostusta uudesta tai lähes uudesta pikku HD 750 Street mallista koska nehän ovat lähes saman hintaiset kun minun Sportsterit, ne minun vanhat toimivat pomminvarmasti mutta uutta pyörää kiinnoistaisi.
Osaako joku oikea motoristi asiallisesti ja rehellisesti kertoa HD Street 750 huonot puolet, lähinnä luotettavuus . Hyvät tiedän jo: Kevyt käsitellä kun Sporat ja näyttää hyvältä ja vastaa terävästi kaasuun, tai niin kokeilemani ainakin teki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751410Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2481312Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1521096Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551078- 51785
- 65774
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62747Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39718Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44701- 30647