Hakkaraisen omituinen tuomio

Väittäisin että tässä Teuvo Hakkaraisen tuomiossa vaikutti enemmän se kuka sanoi kuin se että mitä sanoi. Perustelen sen sillä että juuri samaa lausetta aikaisemmin kolumnissaan käyttänyt HS:n toimittaja ei joutunut edesvastuuseen kirjoituksestaan.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tottakai se vaikuttaa kuka sanoi. Esimerkiksi kun kansanedustaja Pekka Haavisto sanoo puoluekumppanilleen Jani Toivolalle eduskunnan paskahuusissa että imetkö kyrpääni niin se on pyyntö harrastaa homoseksiä, kun Teuvo Hakkarainen sanoisi saman Jani Toivolalle niin se on törkeä vihamielinen hyökkäys mustaihoista homoseksuaalia kohtaan

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


MouhijärvenMoukariArvi kirjoitti:

Väittäisin että tässä Teuvo Hakkaraisen tuomiossa vaikutti enemmän se kuka sanoi kuin se että mitä sanoi. Perustelen sen sillä että juuri samaa lausetta aikaisemmin kolumnissaan käyttänyt HS:n toimittaja ei joutunut edesvastuuseen kirjoituksestaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu