Onhan toi lada vesta silleen hieno

kallistuleeoleen

No jops tuonti alkaisi Suomeen,,hinta pomppaa aika korkealle sehän on selvä nytkin joku lada malli maksaa sen 14000e tekniikka on nykyään nissanin ja renoon,,,Hinta pitäs olla maltillinen niin yleistys hyvin nykyajan tekniikalla autoja nekin on,,Mutta kun suomi on paska maaaaa Auto on pyhälehmä valtiolle helppo lypsäääääääää

4

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Retrotykki

      No, joo... On jo varattuna 13 tonttuu uuteen lada grantaan... Kylla sita tarvittaessa loytyy sukanvarresta!

      • Runko_se_oikea

        Hyvä hyvä että löytyy vielä oikeita miehiä ratin taakse eikä näitä pilalle hemmoteltuja nöösipoikia !


      • Retrotykki

        Joo, mutta pitää tehdä tunnustus sulle nimim. Runko_se_oikea... En vielä ole laittanut Grantaa tilaukseen, vaikka niin väitin jo aiemmin... Sori!

        Tahdoimpahan vaan keljuilla Venäjän vastaisille "tahoille"...

        Rahat toki on jo varattuna ladaan, mutta ostohetki tulee olemaan juuri ennen tapahtumaa "Idänihmeet kohtaavat", jonne tuon uuden auton näytille!

        Nyt on tuo "länsiräppänä" talven ajossa, kun menin sitä korjaamaan, niin pitäähän sillä ajaa ennen kuin myö pois keväällä!

        Tuli nimittäin korjattua suuremmalla rahalla, kuin mitä siitä saa myydessä... Käyttö arvossa voitan hieman, kun teen sillä pitkiä Venäjän matkoja, niin samara ei kulu!

        Sitten ajan kesän samaralla ja muutaman kuukauden Moskvits Elitellä!


    • Nyt Vennäällä on Lada - kaikilla "herkuilla". Mutta tuleekohan meille tuo automaattilaatikolla oleva. Alkaa tuo laiskuus senverran vaivaamaan, että voisin siirtyä sellaiseen.
      Niissä on nykyään lukkiintumattomat jarrut, mäkiavustin, ja mitä kaikkea ilmastointia on uusin malli olemassa ja automaatti laatikoinen.
      Senverran on maavaraakin, että talvella on kiva liikkua jopa hangessa, ja avustaa jos tarvetta on.
      Ainakin tuolla Saksan alueelle on varustetumpi auto kaupan. Siellä merkki käy kaupan, täällä hieman nihkeää, valitettavasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      283
      4444
    2. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      106
      4020
    3. Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta

      ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,
      Maailman menoa
      194
      2405
    4. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      74
      1708
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      35
      1687
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      17
      1219
    7. Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!

      Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk
      Tv-sarjat
      7
      1129
    8. Ajattelen sinua

      Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii
      Ikävä
      43
      1092
    9. Millainen mulle

      Sitten sopisi?
      Ikävä
      94
      919
    10. entäs jos yhtenä päivänä kävisi niin

      että miehet vaan yhtäkkiä kollektiivisesti kyllästyisivät ja lopettaisivat naisten palvelemisen ja naiset saisivat pärjä
      Sinkut
      137
      907
    Aihe