Lukijamatka maapurimaaha

Voisiko Kaleva tai joku muu lehti järjestää lukijamatkan Ruotsin Rinkebyhyn, Malmöön tai Upsalaan?
Siellä saisimme esimakua tulevaisuudestamme.
568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Rasistin pitäisi opetella kirjoittamaan suomea kunnolla. Jäiköhän peruskoulu kesken?

Äänestä
  • Olen käynyt noissa paikoissa työni vuoksi.
    Lähtisin lukijamatkalle mukaan, jotta näen tietämättömien ilmeet, kun totuus paljastuu.

    Äänestä

Hyppäät laivaan ja menet sinne, miksi se nyt pitäisi Ruotsiin valmismatka olla? Tai lentokoneeseen, kannattaa mennä Tanskan puolelle ja siitä on hyvin lyhyt junamatka Malmööseen.

Äänestä
  • Luuletko tosiaan, että Palstan Päivystävä Ksenofoobikko uskaltaisi ihan itsekseen mennä ulkomaille?

    Äänestä

Kaleva? Kaleva on vahvasti sensuroitu ja tiettyä kanavaa noudattava lehti? Älä odota mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaikennähnyt kirjoitti:

Voisiko Kaleva tai joku muu lehti järjestää lukijamatkan Ruotsin Rinkebyhyn, Malmöön tai Upsalaan?
Siellä saisimme esimakua tulevaisuudestamme.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu