Kuuluttajia kuin Neuvostoliitossa

Kuuluttajia vielä nykyaikana; "Seuraavaksi tulee ohjelma"...????
Kyllä on YLEllä ylimääräistä rahaa, kun on varaa pitää näitä turhakkeita palkkalistoilla.
895
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Vali vali vali vali...
Eipä kuuluttajien liksat niin isoja ole, sen sijaan Ylen isopalkkaisista johtajista vois karsia hyvinkin.

Äänestä

On niitä kuuluttajia mm. Maikkarillakin, mutta vain niiden ääni kuuluu. Miksette valita siitä?

Äänestä

Ennen niitä kauniita naisia katselee kuin lukee näitä typeriä kirjoituksia. Totta helkkarissa pitää kuuluttaja olla, paitsi näille homoille.

Äänestä

Kyllä ovat suomalaiset ihan vitun tyhmää sakkia, kun ovat valmiita kuuluttajista maksamaan.Jokainen noista akoista tienaa noin 50 tuhatta vuodessa.

Maailman tyhmin kansa, ylivoimaisesti. Ei menisi läpi missään muualla. Napin painalluksella näkee kymmenen kanavan ohjelmat.

Äänestä
  • Vai että 50000 euroa vuodessa tienaavat? Onko sulla todistetta väitteellesi?
    Mikset puhu mitään niistä isopalkkaisista johtajista joita Ylessä on kuin vilkkilässä kissoja? NIISTÄ sitä vois karsia!

    Äänestä

  • älkää_valittako_aina kirjoitti:

    Vai että 50000 euroa vuodessa tienaavat? Onko sulla todistetta väitteellesi?
    Mikset puhu mitään niistä isopalkkaisista johtajista joita Ylessä on kuin vilkkilässä kissoja? NIISTÄ sitä vois karsia!

    Tuskin ne mitään 1500-2000€ kk tienaavat.

    Äänestä

Kuuluttajat aivan turhia. Osaan kyllä lukea ohjelmatiedoista, mitä tuleva ohjelma sisältää. Kuuluttajat pois ja organisaatiota uudistettava muutenkin.

Äänestä

Kun vertaa jotain asiaa Neuvostoliittoon tai Venäjään paljastaa vain oman sivistymättömän lapsellisen typeryytensä ja tietämättömyytensä.
Muslimien järjestetty Euroopan ja Suomeen tulo valtaaminen omalle menneisyyteen jääneelle kulttimuskomuksille on oikea ongelma ja uhka jota nuret hölmöt ette tajua vieläkään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


DDRSuomi kirjoitti:

Kuuluttajia vielä nykyaikana; "Seuraavaksi tulee ohjelma"...????
Kyllä on YLEllä ylimääräistä rahaa, kun on varaa pitää näitä turhakkeita palkkalistoilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu